Марганець
Написати листаВерсія для друку

...Мов у краю зеленого життя ми,
Де творять щастя руки золоті,
Оточений садами й копрами
Підвівся Марганець, змужнілий у труді.
(Володимир Сосюра)
Офіційний сайт виконавчого комітету міської ради - http://marganets-rada.dp.ua/index.html
Місто Марганець, розташоване в межах південної частини Дніпропетровської області, на правому березі Каховського водосховища, є містом обласного підпорядкування. Місто віддалене від обласного центру на відстань 120 км шосейними дорогами.
Територія міста - 3,7 тис. га. Чисельність населення станом на 01.01.2001 складає 53,7 тис. осіб. Найважливіші спеціальності трудових ресурсів міста - гірники.
У мальовничій поймі Дніпра на правому його березі розташувався Нікопольський марганцевий басейн - найвідоміше у світі родовище марганцевої руди, відкрите у 1883 році видатним геологом В.Домгером.
Свято на стадіоніКінець ХІХ ст. характеризувався бурхливим розвитком чорної металургії на Півдні Росії. Відкриття марганцевого родовища поблизу від металургійних заводів Донбасу та Придніпров'я у поєднанні зі сприятливими умовами залягання та розробки марганцевих руд стало значним фактором у розвитку басейну та металургійної промисловості в цілому.
Інтенсивний розвиток розпочався у 30-ті роки. З освоєнням рудників зводяться і робітничі поселення. У 1938 році вони об'єднуються в місто Марганець, яке швидко розбудовується.
Однією з провідних галузей промисловості міста є металургійний комплекс, до складу якого входять два основних підприємства - ВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" та ВАТ "Марганецький рудоремонтний завод". Містоутворюючим підприємством є ВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат", яке добуває марганцеву руду та виробляє марганцевий концентрат, що використовується у металургійній промисловості.
Басанський кар'єрВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" є одним із провідних у світі підприємств з видобутку й переробки марганцевої руди. Він займає східну частину Нікопольського марганцевого басейну.
На території міста розташовані 12 промислових підприємств: металургійної промисловості - крім вищезгаданих ще ВАТ "Металургмодуль", СПУ-11 ВАТ "Кривбасрудоремонт"; інших галузей - ЗАТ "Марганецька фабрика "Стрічка", ОП "Марганецька міська друкарня", ВАТ "Марганецький завод керамзитового гравію", ВАТ "Марганецький хлібокомбінат", ВАТ "Квазар-екскавація" та інші.
У місті діють 14 шкіл, 10 дошкільних закладів, 3 позашкільні заклади, лікарня, поліклініка, санаторій-профілакторій, аптеки, заклади культури та спорту.
Дніпропетровська ОДА
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Органи влади
Наші партнери