Синельникове
Написати листаВерсія для друку
Місто обласного значення.
Офіційний сайт міської ради - http://rada.sinelnikovo.net

Районний центр Синельникове займає площу 2,3 тис. га, тут станом на 01.01.2001 проживають 35,6 тисячі жителів.
Місто Синельникове виникло на початку XIX ст. як селище Павлоградського повіту Катеринославської губернії на землях, подарованих царським урядом генералу І.Синельникову.
Залізничний вокзалУ 1868-1869 рр. було збудовано залізничну станцію, яка дістала назву Синельникове. З 1873 року селище стає важливим залізничним вузлом півдня України. Воно швидко зростало, і в 1897 році його населення становило вже понад 2900 жителів.
Промисловість у Синельниковому почала зароджуватись вже наприкінці ХІХ ст. Так, у 1895 році закінчено будівництво паровозного депо, вагоноремонтних майстерень. З'являються олійниці, млини. У 1900 році став до ладу пороховий завод. У 1903 році відкрито ковальсько-пресову майстерню.
3 1921 року Синельникове стало містом і центром Синельниківського повіту Катеринославської губернії, а з 1923 року - центром Синельниківського району.
У 1961 році розпочалося будівництво фарфорового заводу. Першу продукцію було випущено в 1964 році. У 1970 році почалося будівництво нових потужностей ресорного заводу. Одночасно починається будівництво житлового масиву, дитячих комбінатів, школи.
Фарфоровий заводУ 1979 році Синельникове набуло статусу міста обласного підпорядкування.
Місто має 9 промислових підприємств, 3 підприємства залізничного транспорту.
За останні роки в місті введено в експлуатацію середню школу на 600 місць, першу в Україні цифрову телефонну станцію фірми "Тадіран" на 6 тис. номерів, реконструйовано транспортні магістралі. Населення східної та південно-східної частин міста почало користуватися питною водою від водоканалу Дніпро-Західний Донбас.
Особливістю міста є малоповерхове будівництво, яке зараз ведеться в основному індивідуальними забудовниками. За останні 2 роки введено в експлуатацію понад 100 житлових будинків садибного типу загальною площею понад 9 тис. м2. Усі будинки газифіковані, обладнані водопроводом, мають сучасне архітектурно-планувальне рішення.
Гармонійно вписалися в забудову міста торговельні комплекси на станціях Синельникове-1 та Синельникове-2, на житловому масиві Черемушки, у мікрорайоні.
У Синельниковому 7 шкіл, гімназія, 10 дошкільних закладів, музична школа, центр дитячої творчості. У місті працюють 2 бібліотеки, 2 Будинки культури.
Засоби масової інформації представлені газетою "Синельниківські вісті", телерадіокомпанією "Регіон", що також видає газету "Синельникове".
Дніпропетровська ОДА
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Органи влади
Наші партнери