Розчищення русла Мокрої Сури врятує від підтоплень більше двох тисяч мешканців села Кам’янка – Валентин Резніченко
05.09
11:30
Написати листаВерсія для друку
Цьогоріч ДніпроОДА планує завершити розчищення близько дев’яти кілометрів русла річки Мокра Сура. Нині техніка працює в Кам’янці Дніпровського району. Екопроект дозволить врятувати від підтоплень садиби близько двох з половиною тисяч мешканців села. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Підвищення якості життя всіх мешканців Дніпропетровщини – завдання, яке ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. Люди повинні проживати в комфортних умовах і в містах, і в селах. Для цього у 2017-му ми реалізуємо близько 20 масштабних екопроектів», - наголосив Валентин Резніченко.

У селі Кам’янка донедавна неможливо було підійти до річки Мокра Сура, весь берег заріс очеретом. Протік води майже зупинився, навесні – затоплювало береги та городи місцевих і дачників.

«Років десять тому все було по-іншому, вільно підходила до води, а потім – усе заросло, зникла риба, річка обміліла», - поділилася дачниця Юлія Чернецька.

Зараз Мокру Суру розчищають – роботи вже завершили в селі Сурсько-Литовське, нині працюють у Кам’янці. Там плавучий кран вже пройшов два з половиною кілометри, витягнув 65 тисяч кубометрів ґрунту, розчистив багаторічні зарості очерету. Залишилося подолати ще більше п’яти з половиною кілометрів русла.

Після завершення робіт річка стане майже 30 метрів завширшки та три метри глибиною. До кінця цього року планують привести до ладу близько 9 кілометрів русла.

«Коли ми побачили, що річку чистять – дуже зраділи. Коли її приведуть до ладу, ми будемо дуже вдячні адміністрації області», - розповіла заступник голови садового товариства Тетяна Щербак.

Після розчищення Мокрої Сури майже у двох з половиною тисяч мешканців Кам’янки врятують від підтоплень городів, які тривалий час заважали вести господарство.Сура у Кам'янці заросла майже повністю


Всюди - зарості очерету, вода ледь рухається


"Років десять тому все було по-іншому, вільно підходила до води, а потім – усе заросло", - Юлія Чернецька


Нині на річці працює техніка


Плавучий кран вичищає мул та зарості очерету


"Коли ми побачили, що річку чистять – дуже зраділи", - Тетяна Щербак


Робітники вже витягнули з ріки 65 тисяч кубометрів ґрунту


Тепер садиби місцевих мешканців і дачників позбудуться весняних підтоплень


Цьогоріч у Кам'янці планують розчистити близько шести кілометрів Мокрої Сури
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: