Повернутись до списку новин

На Дніпропетровщині попрощалися з бійцями, імена яких нещодавно встановила ДНК-експертиза


У Дніпрі на Краснопільському кладовищі вшанували пам’ять трьох загиблих бійців АТО, особи яких нещодавно встановили за допомогою ДНК-експертизи. Віддати шану солдатам прийшли їхні рідні та бойові побратими.

«З початку проведення АТО на Краснопільському кладовищі знайшли спокій 293 тимчасово невстановлених захисників України, з них уже ідентифікували майже 180 осіб. Нещодавно за допомогою ДНК-експертизи встановили імена ще трьох бійців, які тут були поховані в 2014 році як невідомі солдати», - розповіла начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ДніпроОДА Ірина Федорчук.

Рідні загиблих воїнів прийшли до них на Краснопільське кладовище. Дочка Сергія Дятлова Валерія пригадує ті страшні часи, коли в АТО зник її батько.

«Шукали в різний спосіб, по різних джерелах. Вже тоді знала, що у вантажівку, де він їхав, влучив снаряд. Врешті решт знайшли по ДНК-експертизі, - поділилася Валерія Дятлова. Він був компанійський, з гарним почуттям гумору, креативний, прекрасний як дизайнер і як кухар».

Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії. Вони захищали Україну на Донбасі та загинули у період найзапекліших боїв – у серпні 2014 року.

«Ми з 2014 року шукаємо тіла загиблих бійців. Працювати доволі складно, оскільки доводиться заходити на нейтральну територію і там збирати полеглих. АТОшників Карбана та Дятлова знайшли одразу після загибелі. Андрія Величка – тільки у 2015-му… Це дуже велика подія. Тимчасово невідомі бійці нарешті повернуться додому», - розповів керівник пошукової групи Національного військового історичного музею Павло Нетьосов.

Заступник командира роти батальону «Донбас» Тимур Книш розповів: він ділив із загиблими і їжу, й боєприпаси.

«Ця невідомість, те, що хлопці були невстановлені, висіла на мені тягарем. Все ж таки я хоч і колишній, але їх командир. І те, що їх ідентифікували – це дуже добре. Ми цьому раді і вдячні всім, хто це зробив і сприяв цьому», - поділився Тимур Книш.

Тіло Дмитра Карбана рідні перепоховають у місті Часів Яр Донецької області, Андрія Величка відвезуть до Києва. А ось родичі Сергія Дятлова вирішили залишити його на Алеї героїв АТО на Краснопільському кладовищі у Дніпрі. Тепер у нього на хресті замість таблички з номером нарешті з’явилось ім’я.


Ще трьох воїнів АТО встановили за ДНК-експертизою у Дніпрі


Це Дмитро Карбан, Андрій Величко...


та Сергій Дятлов


"З початку проведення АТО на Краснопільському кладовищі знайшли спокій 293 тимчасово невстановлених захисників України, з них уже ідентифікували майже 180 осіб", - Ірина Федорчук


Бійці загинули у 2014 році


"Батько був компанійський, з гарним почуттям гумору, креативний, прекрасний як дизайнер і як кухар", - Валерія Дятлова


Чоловіки пройшли Іловайську битву


"Працювати доволі складно, оскільки доводиться заходити на нейтральну територію і там збирати полеглих", - Павло Нетьосов


Тіло Дмитра Карбана рідні перепоховають у місті Часів Яр Донецької області, Андрія Величка відвезуть до Києва. А ось родичі Сергія Дятлова вирішили залишити його на Алеї героїв АТО на Краснопільському кладовищі у Дніпрі.


"Те, що хлопці були невстановлені, висіла на мені тягарем. Все ж таки я хоч і колишній, але їх командир. І те, що їх ідентифікували – це дуже добре", - Тимур Книш

Повернутись до списку новин