Цікава Дніпропетровщина: Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва
26.10
09:30
Написати листаВерсія для друку
Розписи на папері, полотні, орнамент на скринях, мисниках, сучасних меблях та стінах будинків. Про це всі чули, але мало хто бачив. Селище Петриківка Дніпропетровської області запрошує всіх до музею «Етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва». Колекцію музею знають в Україні та далеко за її межами. Вона приваблює археологів, етнографів, нумізматиків та просто людей, які цікавляться історією.

Петриківський розпис був відомий ще в дохристиянські часи. Характерний рослинно-квітковий орнамент зберігся до сьогодні. Це найкращі традиції українського бароко. Різноманітність кольорів, композицій матеріалів і технік – особливість Петриківського музею етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва.Фонди музею нараховують близько 2500 експонатів. Вони розповідають про історію, етнографію, розвиток народно-прикладного мистецтва краю. Тут можна переглянути вироби народних майстрів: Федора Панка, Андрія Пікуша, Наталки Рибак.У музеї є екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих. Тут розкажуть, як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби, зробити вдома «котячий» пензлик та багато іншого.Також музей проводить зустрічі з художниками, письменниками, акторами, творчими колективами, волонтерами, ветеранам. Всі гості можуть насолодитися піснями, танцями, віршами.Найголовніший експонат музею - каталог майстрині Ганни Самарської. Народний художник України, заслужений майстер народної творчості, Ганна Миколаївна показала унікальність своїх робіт в цій збірці. Розмаїття квітів, листочків, ягід. Такого не знайти ніде.Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва можна відвідати за адресою: Дніпропетровська область, селище Петриківка, вул Корчагіна 14. Він працює з 8.00 до 17.00. Вихідні: понеділок, неділя.

Телефони для довідок: (05634)-2-23-94; (095)607-79-18; (097)069-99-55.,Вартість вхідного квитка для огляду експозиції: дитячий – 10 грн.; дорослий - 20 грн. Екскурсію можна замовити за 40 грн на групу з 20 відвідувачів. Майстер-клас для дітей обійдеться в 20 грн, для дорослих в 25 грн. Додатково за бажанням можна замовити весілля чи сватання. Це акторська вистава, під час якої пригощають весільним пирогом та трав’яним чаєм петриківських степів, організовують весільні конкурси.


АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: