Обласний кардіоцентр отримав найсучасніший апарат для гострого діалізу – Валентин Резніченко
28.12
13:00
Написати листаВерсія для друку
Дніпропетровський обласний кардіоцентр отримав найсучасніший апарат гострого діалізу. Він життєво необхідний для пацієнтів з важкими хворобами серця, які мають ниркову недостатність. Раніше серед українських лікарень таке обладнання мали лише три – у Києві. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Томографи, ангіографи, інкубатори для новонароджених – щороку для лікарень Дніпропетровщини закуповуємо нове медобладнання. Це – завдання Президента України Петра Порошенка, - розповів Валентин Резніченко. – У 2018-му обласним коштом придбали близько півсотні одиниць сучасного обладнання, зокрема, й для обласного кардіоцентру. Він отримав чотири апарати штучної вентиляції легенів та апарат для гострого діалізу».

Найсучасніший апарат для гострого діалізу – німецького виробництва. На таке обладнання лікарі кардіоцентру чекали давно. Зізнаються: бували випадки, коли з хворобою серця впоралися, а от ниркам дати раду не змогли.

«Нерідко проблеми із серцем ускладнюють хронічні хвороби, не виняток - і ниркова недостатність. Для таких пацієнтів цей апарат – життєво необхідний. Він виконує функцію, із якою не справляється організм – очищує кров, - пояснив завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Всеволод Піантковський. - Раніше під час підготовки до планових операцій хворих із нирковою недостатністю направляли на діаліз до столиці. «Важких» пацієнтів, яких в кардіоцентрі прооперували екстрено, доводилося рятувати застарілими, не завжди ефективними методиками. Новий апарат дозволить нам зберегти набагато більше життів».

Обласним коштом придбали й витратні матеріали, необхідні для «штучної нирки».

«Витратні матеріали для процедури дуже дорогі – до 20 тисяч гривень на одну людину. Пацієнти кардіоцентру отримуватимуть цю процедуру безкоштовно – лікарню забезпечили всім необхідним», - зазначила головний лікар кардіоцентру Олена Лугова.

До кардіоцентру передали й чотири швецькі апарати штучної вентиляції легенів. Вони – універсальні, підходять і новонародженим, і дорослим. Обладнання мобільне, дозволяє транспортувати пацієнтів до іншої лікарні або на обстеження. Раніше у кардіоцентрі були лише стаціонарні апарати штучної вентиляції легенів.

«Все обладнання для лікарень області закуповуємо через систему Prozorro. На зекономлені завдяки роботі в електроннному сервісі кошти цьогоріч вдалося придбати навіть більше, ніж планували. Зокрема, й таке необхідне для кардіоцентру медичне устаткування», - розповіла директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.

Щороку в обласному кардіоцентрі проводять близько 5, 5 тисяч операцій.


Обласний кардіоцентр отримав нове медобладнання – чотири найсучасніші апарати штучної вентиляції легенів…


та один апарат для гострого діалізу


Обладнання для діалізу – унікальне, раніше було тільки три таких апарати в профільних лікарнях Києва


Всеволод Піантковський: «Раніше під час підготовки до планових операцій хворих із нирковою недостатністю направляли на діаліз до столиці»


Апарати допоможуть надавати допомогу в термінових та надскладних медичних випадках


Для пацієнтів кардіоцентру – процедура безкоштовна


В обласному кардіоцентрі щороку проводять близько 5, 5 тисяч операцій
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: