Цьогоріч реабілітацію по-європейськи вже пройшли 127 бійців Дніпропетровщини, – Валентин Резніченко
16.02
13:30
Написати листаВерсія для друку
Час на себе. Щомісяця у дніпровському реабілітаційному центрі для учасників АТО, організованому командою ДніпроОДА, лікуються з чотири десятки бійців. На відновлення здоров’я та душевного спокою – 18 днів. Допомагають лікарі, фізіотерапевти, психолог та психіатр. Цьогоріч тут побували вже 127 АТОвців, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Задача Президента Петра Порошенка - всебічна підтримка АТОвців. Реабілітаційний центр відкрили у грудні 2015-го. Він прийняв вже понад 1200 АТОвців. Ще сорок бійців знаходяться тут зараз, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Реабілітація бійців у центрі – комплексна. З ними працює ціла команда фахівців. Це європейська практика».

У реабілітаційному центрі бійці не лише приймають медикаменти. Вони поправляють здоров’я за допомогою лазерної терапії, магнітотерапії, ультразвукової інгаляції, масажів, лікувальних ванн, грязей та навіть спеціального обладнання для «гімнастики» судин. Чоловіки займаються на тренажерах, малюють, слухають релаксуючу музику, відвідують басейн, а ще спілкуються з психологом.

«На реабілітації я вдруге, охоче проходжу всі процедури, спілкуюся з психологом. До початку АТО жодного разу не мав справу з таким фахівцем, – розповідає демобілізований Олександр Конончук. – Психолог допомагає виходити зі складних життєвих моментів. Це неоцінена підтримка».

Сама ж психолог, психотерапевт Галина Бірюкова каже: «Зосередитися на собі, розслабитися та розкритися бійцям допомагають проективні методики та арт-терапія. Вже після з ними можна працювати, як індивідуально, так і в групах».

АТОвці не нехтують і порадами психіатра.

«Я допомагаю АТОвцям за потреби підібрати лікування, відновити сон, зняти тривожність та прийняти ситуацію. Це перший крок до одужання. Паралельно з ними працює психолог, терапевт, фізіотерапевт – ціла команда. Ефективність такої практики вже доведена грузинськими, хорватськими та литовськими фахівцями», – розповіла психіатр Олена Машкіна.

Курс реабілітації у центрі – 18 днів. Деякі бійців тут вже не вперше. Боєць Юрій Іваненко тут вдруге.

«Дуже захворів, коли був в АТО. Були проблеми з нирками та легенями. Демобілізувався. Минулоріч мені зробили три операції. Тепер проходжу реабілітацію, – розповідає чоловік. – У центрі мені подобається. Дбайливий персонал, багато спілкування, нові знайомства».

Пройти реабілітацію у центрі можуть усі демобілізовані. Це безкоштовно. За направленням потрібно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру за адресою: Дніпро, пл. Соборна, 14.


Цьогоріч у реабілітаційному центрі побували вже 127 бійців.


Нині курс реабілітації проходять 40 атовців.


Дбайливий персонал,


... безкоштовне лікування,


... смачна їжа,


... вправи на тренажерах,


... релакс.


Зі своїми тривогами атовці діляться з психіатром.


Скоріше одужувати допомагає Олена Машкіна.


Не обходиться без спілкування з психологом.


Підтримка такого фахівця важлива, говорить Олександр Конончук.


До кожного - індивідуальний підхід, говорить Галина Бірюкова.


Задоволені бійці повертаються до центру знову й знову.АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: