На наступний навчальний рік область підготувала замовлення на 10 тисяч випускників ПТУ
10.05
13:00
Написати листаВерсія для друку
На 2017-2018 навчальний рік Дніпропетровська область вже підготувала замовлення на 10 тисяч майбутніх випускників професійно-технічних училищ (ПТУ) регіону. Про це розповів директор департаменту освіти і науки ДніпроОДА Олексій Полторацький в ефірі телепрограми «Вечірня м’ясорубка».

«На початок 2017-2018 навчального року вже маємо регіональне замовлення на рівні 10 тисяч учнів робітничих спеціальностей. Ця цифра погоджена Радою стейтхолдерів (піклувальна рада навчальних закладів) – і буде пропонуватися на затвердження Міносвіти… Йдеться про те, що ПТУ мають угоди з майбутніми роботодавцями - вони підтверджують ту кількість фахівців, яка знадобиться їм у тій чи іншій галузі», - сказав Олексій Полторацький.

Фактично це значить, що здебільшого випускники ПТУ вже розуміють, куди підуть працювати після навчання.

«Ми намагалися дійсно залучити до процесу створення регіонального замовлення спеціалістів з економіки, Державної служби зайнятості, управлінь, що опікуються питаннями соціального захисту та ринку праці… Адже тільки комплексно можна оцінити потреби та продуктивність ринку праці», - сказав Полторацький.

Поруч із регіональним замовленням, нагадав він, завжди будуть професії державного значення, фахівці з яких готуватимуться в усіх регіонах. Наразі у переліку Кабінету Міністрів - 19 таких робітничих професій. Серед них - виноградарі, бурильники, верстатники широкого профілю, токарі, фрезерувальники.

«У нас в регіоні є своя особливість – криворізький регіон, наприклад, диктує свої правила ринку праці й підготовки фахівців. Це спеціальності, пов’язані з роботою гірничо-збагачувальних комбінатів. Потрібні фахівці готуються в ПТУ Кривого Рогу постійно, на них стабільно високий попит, а зарплата конкурує із зарплатами юристів, медиків та інших популярних професій вишів», - зауважив Полторацький.

Попит на робочі спеціальності є, наголосив директор департаменту освіти ОДА.

Крім ПТУ, додав він, більше 230 організацій різних форм власності мають ліцензії на підготовку фахівців – тобто допрофілюють людей вже до суто своїх потреб.

«У нас вже на базах багатьох ПТУ створені науково-практичні центри, наприклад, сантехнічного, металургійного, інструментального обладнання. Роботодавець вкладає свої гроші, закуповує для училищ обладнання певного взірця, стандартів та якості - тому що знає: випускники потім будуть встановлювати сантехнічні або інші інженерні системи саме його марки», - сказав Полторацький.

Такі центри вже працюють у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському - і «вкладаються» в них всесвітньовідомі торгові марки. «Це один зі способів модернізації системи професійно-технічної освіти», - переконаний Олексій Полторацький.

Сьогодні у Дніпропетровскій області працює 60 ПТУ, п’ять із них – навчальні центри при місцях відбування покарань. Загалом у місцевих профтехучилищах навчається більше 22 тисяч учнів.


На наступний навчальний рік область підготувала замовлення на 10 тисяч випускників ПТУ

АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: