Як організувати Центр надання адмінпослуг: корисний досвід переймають територіальні громади Дніпропетровщини
08.07
11:25
Написати листаВерсія для друку
Центр надання адміністративних послуг від «а» до «я» – як створити та ефективно організувати його роботу, вчилися об’єднані територіальні громади області. Нові знання здобували на практичному семінарі, організованого Дніпропетровською ОДА. За позитивним досвідом понад півсотні учасників приїхали до Кам’янського. Тут на початку червня у двох районах відкрили нові філії центрального ЦНАПу. Усього на Дніпропетровщині 38 Центрів надання адмінпослуг, три з них – у територіальних громадах. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«На Дніпропетровщині триває процес децентралізації. Уже маємо 16 об’єднаних територіальних громад, ще стільки ж плануємо створити цьогоріч. Ми дбаємо про комфорт наших жителів, тому наближаємо до них найбільш затребувані адмінпослуги і відкриваємо нові ЦНАПи. Нині Центри працюють в Ювілейній, Апостолівській та Богданівській об’єднаних громадах. Щоб поширити позитивну практику, організуємо навчальні семінари і тренінги. Цього разу проводимо навчання на базі ЦНАПу Кам’янського. Це один з найкращих Центрів не тільки в області, а й в Україні», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Досвід Кам’янського – приклад успішної роботи єдиної мережі ЦНАП. На початку червня дві нові філії центрального ЦНАПу відкрилися у Дніпровському та Південному районах міста. Вони обслуговують 130 тисяч жителів. В одному приміщенні сконцентровані найбільш популярні послуги, – видача паспортів, оформлення прописки, реєстрація бізнесу та нерухомості, приватизація землі. Усього – близько 110.

З практичними аспектами роботи ЦНАПу знайомилися представники 16-ти територіальних громад Дніпропетровщини. У Апостолівській громаді Центр надання адмінпослуг працює другий місяць поспіль, однак його робота потребує вдосконалення, зазначає його керівник Сергій Носачов.

«Практичного досвіду в нас малувато, а значить, ще треба вчитися. В нашому ЦНАПі поки що небагато послуг. Почали ми з прописки та зняття з реєстрації, наразі працюємо над послугами оформлення землі, архітектури та містобудування. Тим громадам, які тільки-но стають на шлях створення Центру, раджу набратися терпіння та запастися наполегливістю. Працювати доведеться багато», – дає поради Сергій Носачов.

У Вербківській об’єднаній громаді ЦНАП запрацює найближчим часом по вул. Матросова, 20. Актуальні адмінпослуги будуть доступні в єдиному офісі для понад 8 тис. жителів. «Завдання децентралізації – йти назустріч людям. І ми робимо перші кроки. Уже затвердили штатний розпис майбутнього ЦНАПу, замовили оснащення. Тож скоро запрацюємо. Люди чекають цього давно. На семінар приїхали, щоб дізнатися, який практичний досвід ми можемо запровадити в себе. Село, звичайно – не місто, але будемо намагатися не відставати», – наголосила голова Вербківської об’єднаної тергромади Любов Холоденко.

Додому учасники семінару повезуть корисний досвід Кам’янського ЦНАПу – від концепції створення до забезпечення його ефективної роботи. Їм на практиці презентували, як організувати процеси та забезпечити результативну взаємодію із територіальними підрозділами.

«Спочатку громади повинні зрозуміти технологію організації ЦНАПу, створити структуру, затвердити перелік послуг. IT-фахівці облдержадміністрації допоможуть усе це завести в єдиний автоматичний програмний комплекс. Результат – доступно всім і зручно кожному», – підкреслила начальник управління інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської ОДА Тетяна Шаповалова.

Наразі на Дніпропетровщині працюють 38 ЦНАПів: 22 – у районах, 13 – у містах та три – в об’єднаних громадах. Контакти Центрів та перелік послуг – на сайті Регіонального віртуального офісу електронних адміністративних послуг області.

На сьогодні в регіоні – 16 об’єднаних громад. Загалом планується створити 92.


Представники 16 об'єднаних територіальних громад приїхали до Кам'янського переймати досвід успішної роботи ЦНАПу.


Під час семінару учасникам розповіли, як правильно організувати всі процеси у ЦНАПі та забезпечити ефективну взаємодію із територіальними підрозділами.


ЦНАП - це комфортне приміщення, у якому надається комплекс адміністративних послуг громадянам.


Надасть консультацію адміністратор.


Термінал електронної черги видає квиток. Його можна отримати за принципом "два дотики".


У залах створені комфортні умови для перебування клієнтів.


Залишити свої відгуки та пропозиції можна за допомогою електронної оцінки якості обслуговування.


На Дніпропетровщині працює 38 ЦНАПів: 22 – у районах, 13 – у містах та три – в об’єднаних громадах.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: