ДніпроОДА придбала для обласного центру медицини катастроф сучасні манекени (ФОТО)
29.12
12:30
Написати листаВерсія для друку
У них є пульс, дихання та навіть вени. Чотири надсучасні манекени отримав обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф. На них свою кваліфікацію підвищуватимуть лікарі та фельдшери «швидкої» регіону. Такий подарунок медикам до Нового року зробила команда Валентина Резніченка.

«Команда Валентина Резніченка придбала для нас чотири надсучасні манекени. У них є штучний пульс, дихання та навіть вени. Про такі ми мріяли тринадцять років. Тепер лікарі та фельдшери «швидкої» підвищуватимуть кваліфікацію по-європейськи», – розповів директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Медики «швидкої» мають підвищувати свою кваліфікацію раз на три роки. Нові знання та навички опановують на спеціальних курсах.

«Раніше деякі моменти доводилось пояснювати ледь не на пальцях. Старі манекени були пластмасові і у дуже поганому стані, – поділився керівник обласного навчально-тренувального центру Олександр Рой. – На нових манекенах можна тренуватися по повній».

Один манекен імітує дорослу людину, другий – пацієнта з відірваною ногою, третій – підлітка, четвертий – немовля. Для реалістичності усі вони зроблені зі спеціального матеріалу, що нагадує шкіру. У них є вени, у які можна заливати червону фарбу. Серцебиття та дихання регулюється спеціальним пристроєм.

Одного з таких «пацієнтів» вже спробував «врятувати» фельдшер Соборної підстанції швидкої допомоги Вадим Ципов. Чоловік саме проходить курси. За легендою йому треба було врятувати пацієнта, що постраждав у ДТП.

«Неймовірно, усе як у живої людини – дихання, серцева діяльність, навіть фізіологічні особливості гортані аналогічні. Легше і цікавіше стало навчатись», – сказав він.

Щодоби «швидкі» області здійснюють більше двох тисяч виїздів.


Нові манекени отримав обласний центр екстреної медицини.


На них вже тренуються медики швидкої допомоги.


На них можна виміряти артеріальний тиск.


У манекенів є штучне серцебиття.


Старий та новий манекен-немовля.АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: