Перші в країні: Дніпропетровська обласна дитяча лікарня отримала найсучасніші апарати штучного дихання
11.03
15:30
Написати листаВерсія для друку
В обласній дитячій лікарні справжня подія. Сюди коштом обласного бюджету придбали два найсучасніших апарати штучного дихання. Вони сенсорні, мають вихід в Інтернет і повністю підлаштовуються під потреби пацієнта. Такого обладнання ще немає в жодній лікарні України, Росії, Білорусі, Прибалтики та Ізраїлю.

«У 2015-му лікарні області отримали рекордну кількість обладнання – від магнітно-резонансного томографу до генетичного аналізатору. Загалом 46 одиниць. На це з обласного бюджету виділили 149 млн. гривень, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Цьогоріч на придбання обладнання запланували більше 150 млн. гривень. Зокрема, купимо сучасний ангіограф, рентгенівський апарат, аналізатори та інше».

Два апарати штучного дихання вже отримала обласна дитяча лікарня. Це найновіша модель у світі: сенсорні екрани, вихід в Інтернет. «Лікар може отримувати інформацію з апарату безпосередньо на свій мобільний, це дуже зручно», – ділиться завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених Денис Сурков.

Та головне не це, каже лікар. «Апарат дихає так, як хоче пацієнт. З тією частотою, інтервалами, глибиною. Він реагує не на початок вдиху, як інші пристрої, а лише на саму думку про це. Для цього у стравохід вставляється спеціальний зонд з парою електродів. Вони фіксують збудження діафрагми».

Таких апаратів ще немає у жодній лікарні України, Росії, Білорусі, Прибалтики та Ізраїлю. Їх придбали обласним коштом за 2,8 млн. гривень. Це вартість з урахуванням 50% знижки від шведської компанії-постачальника.

«Ми пішли на зустріч Дніпропетровській області, тому що тут працюють дійсно компетентні фахівці. Медики дитячої лікарні мають досвід з порятунку новонароджених, часто бувають за кордоном, вдосконалюють свої знання. Нові сучасні апарати допоможуть їм у роботі. Планується, що саме в цьому закладі буде створено навчальний центр для лікарів з інших країн. Для обміну досвідом сюди приїжджатимуть спеціалісти з Прибалтики та Ізраїлю», – розповіла представник шведської компанії «Maquet» в Україні Олена Хоменко.

Щороку через апарати штучного дихання проходять близько 200 маленьких пацієнтів дитячої обласної лікарні.В обласній дитячій лікарні справжня подія.


Сюди придбали два найсучасніших апарати штучного дихання.


Сенсорний екран, вихід в Інтернет.


Все автоматизовано.


Обладнання шведське.


Першими пацієнтами стали недоношені малюки.


Нові апарати скорочують курс лікування на 2-3 дні, кажуть лікарі.


Таких немає ще в жодній лікарні країни.


Щороку такої допомоги потребують 200 маленьких пацієнтів лікарні.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: