«Ведмедики в АТО»: в ДніпроОДА презентували фотовиставку відомого військового фотокора (ФОТОРЕПОРТАЖ)
24.06
16:00
Написати листаВерсія для друку
Ведмедики – так лагідно танкісти із зони АТО називають свої великі та водночас потужні бойові машини. Танк – головний герой авторської виставки Олександра Шульмана. Сім десятків робіт відомого військового фотокореспондента можна побачити на першому поверсі ДніпроОДА. На «живих» та правдивих світлинах – справжня енергетика війни на Сході України та героїчні історії бійців.

На фотографіях Олександра Шульмана - Ольга, Чайка, Ластівка та Барсик. Практично всім танкам бійці давали лагідні імена, згадуючи про дружин, подруг, волонтерок, улюблених тварин. Про кожну бойову машину автор виставки може розповідати мало не годину. На світлинах не просто залізні коні, на них – героїчні історії бійців. Виставку Олександр Шульман присвятив своїм бойовим побратимам.

«Я пішов на війну добровольцем. Був у Луганському та Донецькому аеропортах, Щасті, Пісках, Дебальцевому. Перше фото танка зробив в серпні 2014-го – останнє - цієї весни. Це машини моїх друзів із 1-ї, 17-ї, 72-ї, 92-ї та 93-ї бригад. Є дорога для мене фотографія. Це бронетранспортер 80-ї аеромобільної бригади. З тих, що тримали Луганський аеропорт до останнього», - поділився автор виставки Олександр Шульман.

Підтримати друга прийшли його бойові побратими. Вони зі знанням справи роздивляються світлини та шукають машини, на яких воювали самі.

«На фото є наш трофейний танк, - розповів командир взводу 17 танкової бригади Олексій Чабан. - Був напружений танковий бій. Повідомили, що в нашу сторону йде 15 одиниць бронетехніки. А у нас - лише два екіпажі. Думали, що не вдасться вижити. Але врятувала хороша позиція. Так вийшло, що один танк ми підбили та забрали собі. Потім довго воювали на ньому».

Свою «ластівку» на світлинах знайшов і радник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний. Він сам танкіст, з автором виставки познайомився в Пісках. Там і зробили фото.

«Сьогодні презентуємо першу в Україні виставку Олександра Шульмана – «Ведмежата в АТО». Сашка вміє знімати танки, як ніхто інший. У нього виходить передати «душу» цієї великої машини - найголовнішої бойової сили української армії. Влаштовувати в ДніпроОДА експозиції – вже хороша традиція. Раніше свої роботи тут представили волонтерка Беата Куркуль, атошник-фотограф Роман Малко», - зазначив Іван Начовний.

Фотовиставка працює на першому поверсі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. Поля, 1. Далі вона відправиться до Діорами.


На авторській виставці Олександра Шульмана представлено 70 фотографій.


Здебільшого це танки Т-64.


Більшості бойових машин танкісти давали імена.


Є Ольга,..


Чайка...


та Барсик – за ім’ям домашнього кота.


Олександр Шульман може розказувати про світлини годинами.


За кожною з них – героїчні історії бійців.


Особливо дороге фото для автора – танк, який воював в Луганському аеропорту.


А це кіт на ім’я Сепар. «Він живе в третій роті, розповів Олександр Шульман. - Від обстрілу сховався в гусеничну полку. Коли обстріл припинився, виліз подивитися, що ж відбувається. Там я його і зняв».


Перші відвідувачі виставки – бойові побратими автора.


Вони старанно вишукують своїх «ведмедиків».


Олексій Чабан знайшов на фото танк, відвойований у ворога.


Українські військові ще довго воювали на цьому танку, доки його не вразив снаряд.


Себе на фото знайшов і радник голови ОДА Іван Начовний.


«Танк на блокпосту забезпечував тихий сон і спокій українським військовим. Варто було завестися ведмедику, і всі боялися підійти», - згадує колишній боєць АТО, а нині радник очільника області Іван Начовний.


У цьому танку героїчно загинув механік Юліан Гунько.


Це перша виставка Олександра Шульмана в Україні. Раніше його роботи вже бачили в Ізраїлі.


Виставка працює на першому поверсі Дніпропетровської ОДА.


Потім «Ведмедики АТО» переїдуть до Діорами.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: