Європейський інвестбанк профінансує 16 проектів Дніпропетровщини з допомоги переселенцям
13.07
13:30
Написати листаВерсія для друку
Мінрегіон затвердив 16 проектів Дніпропетровщини, спрямованих на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб. Фінансування на 305 мільйонів гривень виділить під проекти Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України (НКПВУ). Як повідомили на нараді у ДніпроОДА, програма розроблена для п’яти областей нашої держави, в яких проблеми переселенців зі Сходу та створення для них необхідної соціальної інфраструктури є найбільш актуальними.

«Місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, громади Дніпропетровщини подали 16 проектів, які вже погоджені з ЄІБ. Серед них – реконструкція будівлі навчально-виховного комплексу № 22 у Павлограді, капітальний ремонт хірургічного корпусу лікарні ім.Мечникова у Дніпрі та будинку культури в Мишуриному Розі. Загальна допомога від Європейського банку, яку може отримати область для реалізації цих та інших проектів становить 305 мільйонів гривень», - розповів заступник директора департаменту Міністерства регіонального розвитку та будівництва Павло Пахолко.

Наразі, зазначив він, перелік проектів має затвердити своєю постановою Кабінет Міністрів України.

«Після затвердження урядом цієї постанови, гроші від Європейського інвестиційного банку надійдуть в область для подальшої реалізації проектів. Цілком можливо, що їх безпосереднє втілення розпочнеться вже восени», - сказав чиновник Мінрегіону.

У реалізації проектів допомоги переселенцям візьмуть участь більше 17-ти районів та міст області, зауважив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

«На попередній розгляд ми подавали 57 проектів соціальної сфери – з охорони здоров’я, комунальної галузі, освіти, спорту тощо.16 з них вже погодилися реалізовувати. Наскільки успішно буде організована підготовча робота щодо інших – залежить від представників міст і районів та керівників комунальних закладів. Я впевнений, що ця програма ЄІБ має право на життя. Пропоную представникам Дніпропетровщини працювати продуктивно, як завжди ми це робимо», - наголосив Олег Кужман.

У березні 2017 року до НКПВУ долучилися спеціалісти технічної підтримки ПРООН. Її консультанти надаватимуть технічну допомогу, практичні консультації та поради щодо реалізації ініціатив громад. У Дніпрі їх офіс відкрили за адресою вул. Глинки, 16.

«Ми будемо здійснювати технічний моніторинг, зокрема, виконання норм безпеки та правил будівництва. Також будемо вести фінансовий моніторинг, контролювати прозорість та цільове використання грошових потоків», - розповів керівник технічного проекту ПРООН Ігор Кістєньов-Кавказький.

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України під кредитні кошти ЄІБ стосується облаштування, оновлення та розширення об’єктів соціальної інфраструктури, які зруйновані в ході боїв на Сході, або потребують реконструкції внаслідок збільшення кількості переселенців.

У 2016 році Мінрегіонрозвитку підписало з Європейським інвестиційним банком Угоду про співробітництво щодо надання технічної допомоги з метою сприяння оптимальної реалізації НКПВУ. Програма наразі розрахована на 30 місяців, однак українська сторона сподівається на її продовження до 2021 року.


Європейський інвестиційний банк надасть фінансування для 16 проектів з допомоги переселенцям


"На попередній розгляд ми подавали 57 проектів соціальної сфери – з охорони здоров’я, комунальної галузі, освіти, спорту тощо.16 з них вже погодилися реалізовувати... Пропоную представникам Дніпропетровщини працювати продуктивно, як завжди ми це робимо", - Олег Кужман


Загальна допомога від Європейського банку становить 305 мільйонів гривень;


"Після затвердження урядом цієї постанови, гроші від Європейського інвестиційного банку надійдуть в область для подальшої реалізації проектів. Цілком можливо, що їх безпосереднє втілення розпочнеться вже восени", - Павло Пахолко


Практичні рекомендації надаватимуть спеціалісти ПРООН


"Ми будемо здійснювати технічний моніторинг, зокрема, виконання норм безпеки та правил будівництва. Також будемо вести фінансовий моніторинг", - Ігор Кістєньов-КавказькийАКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: