Онкологи Дніпропетровщини розвінчують три головні міфи про ракові захворювання
09.02
13:30
Написати листаВерсія для друку
Ракові захворювання на другому місці в світі після серцево-судинних хвороб. Однак онкологи стверджують, рак – не вирок. З ним можна і потрібно боротися. Три основні міфи, що заважають людям здолати хворобу, розвінчав головний онколог Дніпропетровщини під час прес-конференції в ДніпроОДА.

Перший та головний міф: переконаність в тому, що рак не виліковний. Люди до останнього не йдуть в лікарню, відмовляються від лікування, приймають рак як вірну смерть.
«Це громадська думка, яку ми, на жаль, ще не змогли здолати. Через свою зневіру в лікарів, люди не йдуть до лікарень, звертаються до шахраїв, які обіцяють золоті гори, або просто чекають кінця. Рак можна й потрібно лікувати», - наголосив головний онколог Дніпропетровщини Віталій Машталер.

Другий міф. Рак можна вилікувати лише за кордоном.
Останнім часом медицина України та Дніпропетровщини здійснила значний прорив. З’явилися нові методи лікування, сучасні технології, ліки, обладнання. Наразі існує 4 методи лікування ракових пухлин. Це хірургічне втручання, променева, хімічна та гормональна терапії. Медикаменти потрібні не завжди.
«На Дніпропетровщині є все для того, щоб вилікувати рак. Я спілкуюся з іншими регіонами, і знаю, що в нашому ситуація найкраща. У нас працює вже 2 лінійні прискорювачі для променевої терапії, є сучасні апарати для високоточного хірургічного втручання, є професійні лікарі та підтримка обласної влади», - наголосив головний онколог Дніпропетровщини Віталій Машталер.

Третій міф. Низький відсоток здолання хвороби.
«Якщо зараз взяти всю статистику онкозахворювань, то дійсно показник виживання буде досить низький. Все через те, що 50% ракових пухлин виявляють на останніх стадіях, коли пухлина вже має системний характер. На першій та другій стадіях повне подолання хвороби можливе в 70-80%, а інколи й у 100% випадків. Наприклад, рак щитовидної залози на 1 стадії виліковується в 100% випадків, шлунку – 90%. Тому чим раніше пацієнт звернеться до лікаря та почне лікування, тим більша вірогідність повного одужання», - підкреслив Віталій Машталер.


Онкологи Дніпропетровщини розвінчують три головні міфи про ракові захворювання


АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: