Як уникнути обмороження та що робити при перших симптомах
22.11
15:30
Написати листаВерсія для друку
Змерзли на вулиці? Шкіра почервоніла, пече та німіє? Це може бути обмороження. Наразитися на таку небезпеку реально навіть при нульовій температурі, попереджають лікарі. Як попередити такі наслідки – читайте далі.

Щоб не обморозитися вдягайтеся у теплий, просторий та м’який одяг. Рукавички та взуття не повинні тиснути. Обов’язково носіть шапку. Відмовтеся від металевих прикрас та сережок. Перед виходом на сильний мороз, випийте гарячий чай з лимоном, кажуть департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

На морозі у жодному разі не можна терти обморожені ділянки тіла снігом. Не можна палити. Це викликає спазм капілярів кінцівок. Не варто вживати і алкоголь. Спиртне не гріє, а переохолоджує організм. Воно розширює судини та збільшує тепловіддачу.

Якщо ж уникнути холодів не вдалося, ви відчули припухлість, почервоніння та оніміння кінцівок – скоріше увійдіть до теплого приміщення. Не варто активно рухати змерзлими кінцівками, масажувати їх, грітися теплом лампи, плити чи каміну. Не використовуйте грілку. Через втрату чутливості можна завдати собі опіків.

Натомість треба занурити кінцівки у ледь теплу воду, потім змастити їх жиром чи кремом від опіків, зверху накласти пов’язку. Грійтеся ковдрою і чаєм.

Якщо перебування на морозі було занадто тривалим, і ви помітили серйозні зміни у шкірі, сильний біль – негайно зверніться до лікарні.


Як уникнути обмороження та що робити при перших симптомахАКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: