Зміни до законодавчих актів України стосовно внутрішньо переміщених осіб
08.06
14:30
Написати листаВерсія для друку
Кабінетом Міністрів України 08 червня 2016 року схвалені постанови №352 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509”щодо порядку обліку внутрішньо переміщених осіб та №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” щодо порядку призначення (відновлення) соціальних виплат та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України № 352 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року№ 509” врегульовано питання обліку внутрішньо переміщених осіб.
Зокрема, врегульовано питання перереєстрації довідок тих внутрішньо переміщених осіб, у яких адресою місця проживання зазначено адресу місцезнаходження органів державної влади, місцевого самоврядування, їхніх підрозділів, що не передбачено чинним законодавством. Такі особи матимуть можливість протягом місяця або протягом двох місяців, у разі наявності обґрунтованих причин, перереєструватися та отримати нову довідку.
Також документ дозволить повноцінно реалізувати права та свободи:
- внутрішньо переміщених осіб, які є іноземцями та особами без громадянства;
- внутрішньо переміщених осіб, які проживали на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі території, але не мали реєстрації місця проживання на цій території;
- неповнолітніх та малолітніх дітей, які переміщуються без супроводження законних представників;
- осіб, які відбували (відбувають) покарання у місцях позбавлення волі, та мають реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі території;
- військовослужбовців, які проходили військову службу на тимчасово окупованій території України.

Уряд також удосконалив систему призначення (відновлення) та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам.
Постановою №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” передбачено здійснення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення перевірки наведених у довідці про взяття на облік відомостей про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи та складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
Зазначені перевірки стосуються лише тих внутрішньо переміщених осіб, які отримують соціальні виплати, субсидії та пільги.
Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування будуть приймати Комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними, районними у містах Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.
Таким чином, спрощено порядок обліку внутрішньо переміщених осіб та забезпечено дієвий контроль в системі здійснення соціальних виплат, субсидій внутрішньо переміщеним особам.АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: