У Дніпропетровську проводитимуть реабілітацію атошників за європейськими стандартами, - Валентин Резніченко
25.11
15:30
Написати листаВерсія для друку
Фізична, психологічна та соціальна реабілітація, і все це – під наглядом найкращих спеціалістів. У Дніпропетровську атошників з важкими травмами лікуватимуть комплексно – так, як роблять в європейських країнах. Всі умови для цього будуть в новому реабілітаційному центрі, який відкриється при обласному госпіталі для ветеранів війни. Зараз триває ремонт та закуповується обладнання. Першого пацієнта госпіталь прийме вже цьогоріч.

«Наші герої і раніше проходили реабілітацію в обласному госпіталі для ветеранів війни, ми не відмовляли нікому. Проте тепер ця робота стане зручнішою: на одному поверсі будуть комфортні палати, сучасне обладнання та спеціалісти, які знають, як допомогти у найтяжчих випадках. Відкриється реабілітаційний центр вже цього року», - зазначив очільник області Валентин Резніченко.

Під нове відділення в обласному госпіталі для ветеранів війни виділили цілий поверх. Лікар-терапевт Володимир Заєць з натхненням показує кімнати, де незабаром розміститься реабілітаційний центр для учасників АТО.

«В усіх коридорах та палатах зробимо спеціальні поручні, щоб пацієнти більше рухалися самостійно, а не лежали, - веде коридором до наступної кімнати Володимир Заєць. – А тут буде душова. Користуватися нею зможуть навіть лежачі хворі та хлопці на візочках. Раніше це була велика проблема».

Зараз у госпіталі повним ходом іде ремонт. Будівельники працюють без вихідних – фарбують, штукатурять, кладуть плитку. Потім відділення оснастять сучасним обладнанням для найрізноманітніших фізіотерапевтичних процедур та тренажерами для лікувальної фізкультури. На обладнання для реабілітаційного центру витратять 3 млн. грн обласних коштів. З ремонтом допомогли благодійники.

«Ми використаємо комплексний метод: одночасно буде фізична, психологічна, соціальна реабілітація та медикаментозне лікування. Кожним пацієнтом опікуватиметься ціла команда спеціалістів: психолог, психотерапевт, соцпрацівник та інші. Такий підхід застосовують в Європі, - розповів Валентин Резніченко. - Працюватимуть у центрі фахівці госпіталю разом з волонтерами. Наші спеціалісти саме проходять тренінг від литовських медиків, які мають великий досвід в реабілітації після важких потрясінь».

У новому центрі повертатимуть до повноцінного життя бійців АТО з ураженнями спинного і головного мозку, порушеннями опорно-рухового апарату. Він розрахований на 35 людей. Стандартний курс реабілітації - 18 днів, але хлопці зможуть бути тут скільки потрібно.
Під реабілітаційний центр виділили цілий поверх госпіталю.Зараз тут іде ремонт.Будівельники працюють без вихідних, щоб встигнути завершити ремонт до новорічних свят.В палатах хлопці житимуть вдвох.Володимир Зайцев показує майбутню душову. Користуватися нею буде зручно і пацієнтам на візочках.Ремонт у відділенні закінчать цього року.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: