На Дніпропетровщині врахують стать при розподілі бюджету
17.10
11:30
Написати листаВерсія для друку
Як ефективніше розподіляти бюджет, на які соціальні програми варто виділяти більше коштів та як правильно врахувати та задовольнити потреби жінок та чоловіків. Відповіді на ці запитання дає гендерне бюджетування. Незабаром такий підхід до розподілу коштів запровадять на Дніпропетровщині.

Чоловіки та жінки рівні, проте мають різні потреби. Їх задоволення вимагає різного фінансування. У цьому головна особливість гендерного бюджетування.

Такий підхід до розподілу коштів досить популярний у країнах Європи, зокрема у Швеції. Незабаром відповідно до гендеру розподіляти кошти будуть і на Дніпропетровщині. Застосовуватимуть гендерне бюджетування у медицині, освіті, спорті.

«ДніпроОДА відкрита до інновацій. Регіон запроваджує новітні проекти та проводить реформи. Головна мета – зміна життя мешканців регіону на краще. Гендерне бюджетування – це європейський підхід до розподілу коштів. Він вже довів свою ефективність у світі», - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Пілотними для аналізу та впровадження гендерного бюджетування на Дніпропетровщині стали обласний соцгуртожиток та центр реабілітації для дітей-інвалідів. Тут з початку року фахівці департаменту фінансів Дніпропетровської ОДА проводили гендерний бюджетний аналіз. Проаналізували кількість хлопців та дівчат у закладах, їхні потреби та обсяги витрат на кожну з цих груп.

Під час аналізу було встановлено, що в обласному соцгуртожитку гендерний баланс у бюджетуванні збережено. На хлопців та дівчат виділяється рівна сума коштів.

Бюджет центру реабілітації дітей-інвалідів було дещо скореговано. Тут на цілодобовому лікуванні перебуває більше хлопчиків, вони мають психоневрологічні розлади. Дівчата в основному перебувають на денному стаціонарі та мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Цілодобове лікування коштує дорожче за денний стаціонар. Щоб вирівняти обсяги фінансування на хлопців та дівчат, вирішили спрямувати додаткові гроші на ремонт ліфту. Це полегшить пересування дівчат з вадами руху.

Результати аналізу бюджетів пілотних закладів були розглянуті на спільних нарадах з представниками Міністерства фінансів та Міністерства соціальної політики України. На основі цих результатів розробили пропозиції по внесенню змін до законодавства та надали їх до відповідних міністерств. Ця інформація ляже в основу нового законодавства про гендерне бюджетування.На Дніпропетровщині врахують стать при розподілі бюджету

АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: