200 бійців АТО, волонтерів та їхніх дітей змагалися в першій Всеукраїнській спартакіаді на Дніпропетровщині, - Валентин Резніченко
10.10
14:00
Написати листаВерсія для друку
Швидше, вище, сильніше та найголовніше – дружніше. На Дніпропетровщині пройшла перша в Україні спартакіада серед бійців АТО, волонтерів та членів їхніх сімей. Близько 200 учасників зі всієї України приїхали до Дніпропетровської області позмагатися за першість.

Катя Пастушок приїхала з Києва на першу в Україні спартакіаду серед учасників АТО та волонтерів разом з мамою-волонтеркою. У столиці вони плетуть маскувальні сітки, допомагають бійцям в госпіталі, відправляють військовим одяг та їжу на передову.

«Жодних сумнівів не було. Мама запропонувала, і ми вирушили на змагання. Беру участь практично в усіх видах спорту, - розповідає Катя Пастушок. – Здоровий образ життя – це добре для людини».

Розпочала спартакіаду Катя з бігу на 300 метрів. І одразу зайняла перше місце.

«Думала, що бігти не важко, а виявилося, що складно. Втомилася, колінки гудять, - посміхається дівчинка. – Емоції чудові. Не очікувала, що все буде так круто».

Загалом у першій в Україні спартакіаді серед бійців АТО, волонтерів та членів їхніх сімей взяли участь близько 200 любителів спорту. Наймолодшому учаснику Михайлу Білоусу з Кам’янського 5 років, найстаршому Анатолію Левчуку із Дніпра - 54. Київ, Ужгород, Одеса, Харківщина та Дніпропетровщина демонстрували свої спортивні здібності, спілкувалися, ділилися емоціями та перемагали.

«Готуватися до такої спартакіади на Дніпропетровщині почали ще з початку року. ДніпроОДА разом з волонтерами провела не одне змагання: з міні-футболу, пляжного волейболу, настільного тенісу, плавання, боулінгу. Бійцям АТО, волонтерам – подобається. І найголовніше – такі змагання потрібні демобілізованим для спілкування, для пошуку себе, для повернення в мирне життя. Тому вирішили провести й масштабне свято спорту для всієї України – першу всеукраїнську спартакіаду», - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Спартакіада проходила 2 дні. Змагалися в 11 видах спорту: шашки, шахи, настільний теніс, дартс, стрільба з пневматичного пістолета, бадмінтон, армреслінг, плавання, гирьовий спорт, біг та футбол.

Сергій Чук приїхав на змагання з Сумської області. Про війну на Сході України знає не з чуток – у 2014 році в Червоноармійську будував опорні пункти. На спартакіаді обрав гирьовий спорт. Військовий переконаний, такі змагання дуже важливі. «Людина, в першу чергу, змагається сама з собою. І це найголовніше. Тому не ставлю перед собою завдання перемогти суперника. Важливо, підтримувати себе в формі протягом життя», - говорить Сергій Чук.

Тамара Чиж переїхала з Криму на початку війни. Вона військовий зв’язківець. З того часу Дніпропетровщина – її новий дім. Тамара брала участь у багатьох дружніх змаганнях, що організовувала ДніпроОДА. Коли дізналася про спартакіаду, одразу зареєструвала себе та свою команду – 15 військових.

«Тут дуже приємна атмосфера. Це приголомшливо. Я дуже вдячна організаторам. Тому що завдяки їм люди збираються, підтримують один одного. Це дуже важливо», - зазначила Тамара.

Всім учасникам пропонували обрати для участі по 4 види спорту. Саме у чотирибор’ї підраховували бали та визначали переможців. Однак суворо нікого не обмежували. Хтось обирав лише 1 вид спорту, хтось вирішив випробувати себе у всіх 11 дисциплінах. Перемогли дружба, гарний настрій та мир.

Переможці у чотирибор’ї:

Дівчата: Марія та Софія Андрійчак
Жінки: Олександра Каладжиєва, Тетяна Скрипаченко, Ольга Харкіна, Яна Чумак
Хлопчики: Данил Матухно, Андрій Пайол
Чоловіки з обмеженими можливостями: Віталій Матухно, Богдан Кироченко
Чоловіки віком до 35 років - Павло Гайдюк, Юрій Застрижний, Юрій Дуда
Чоловіки віком 36-50 років – В’ячеслав Гнатко, Андрій Городецький, Зигфрід Функ, Дмитро Величко


На Дніпропетровщині пройшла перша в Україні спартакіада серед бійців АТО, волонтерів та членів їхніх родин


Близько 200 учасників з різних міст України змагалися за першість


Дівчата готуються до першого випробування - бігові на дистанцію в 300 метрів


На старт!..


Увага!..


Побігли!


Чоловіки долали дистанцію в 1000 метрів


Говорять, було нескладно


Жінки змагалися в бігові на 500 метрів


...дівчата - на 300 м.


«Думала, що бігти не важко, а виявилося, що складно. Втомилася, колінки гудять, - посміхається Катя Пастушок, дочка волонтерки з Києва. – Емоції чудові. Не очікувала, що все буде так круто».


Катя прибігла до фінішу найпершою з дівчат


Змагалися учасники спартакіади у настільному тенісі,


...гирьовому спорті,


дартсі,


футболі та інших дисциплінах. Всього - 11 видів спорту.


Підтримували учасників спартакіади яскраво...


та гучно.


Маленькі вболівальники.


«Людина, в першу чергу, змагається сама з собою. І це найголовніше. Тому не ставлю перед собою завдання перемогти суперника. Важливо, підтримувати себе в формі протягом життя», - говорить військовий з Сумської області Сергій Чук.


Заняття до душі знайшли навіть найменші.


Переможці спартакіади отримали кубки ...


... та медалі.

АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: