З квітня більше півмільйона мешканців Дніпропетровщини отримали доступні ліки
14.07
11:30
Написати листаВерсія для друку
В області понад 500 тисяч людей вже скористалися програмою «Доступні ліки». Хворі на гіпертонію, цукровий діабет ІІ ступеня та бронхіальну астму три місяці поспіль можуть отримати понад півтори сотні медпрепаратів безкоштовно або з незначною доплатою. Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олена Лугова.

«З квітня вже більше півмільйона мешканців області отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки». Держава попіклувалася, в першу чергу, про тих, хто страждає на важкі захворювання, найбільш розповсюджені в нашому регіоні. У програму включилися всі амбулаторії Дніпропетровщини. Найактивніші – лікарі медичних закладів Камянського, Павлограда, Новомосковська, Синельникового, а також Царичанського, Петриківського та Юріївського районів. Там пацієнти отримали найбільшу кількість рецептів», – зазначила Олена Лугова.

Щоб скористатися програмою «Доступні ліки», пацієнту необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або терапевта. Після консультації він отримує рецепт. В аптеці за ним безкоштовно видадуть препарат, або ж доведеться доплатити незначну суму – максимум до 30 гривень. Наразі у переліку доступних ліків – 157 найменувань. Щопівроку МОЗ буде його змінювати та доповнювати, розповіла заступник директора департаменту.

«Якщо того чи іншого препарату немає в наявності, пацієнт може звернутися до іншої аптеки або зателефонувати на гарячу лінію нашого департаменту. Все більше фармацевтів долучаються до проекту, тож ліки стають дедалі доступнішими. На сьогодні вже в десять разів менше нарікань на відсутність тих чи інших препаратів, ніж це було на початку дії програми», – додала Олена Лугова.


Щоб скористатися порограмою, слід взяти рецепт у лікаря
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: