Уперше за тридцять років у Підгородному розчистять річку Кільчень – Валентин Резніченко
21.09
13:30
Написати листаВерсія для друку
У Підгородному відновлюють гідрологічний режим річки Кільчень, бо за останні три десятка років вона замулилась та поросла очеретом. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, до кінця року буде відновлено проточність одинадцяти кілометрів водойми.

«Роками річки Дніпропетровщини не розчищалися, вони поросли очеретом та сильно замулились. Страждали не лише мешканці, у яких підтоплювало будинки, але й екологія. Гинула риба, а водойми опинилися під загрозою зникнути з карти області, – зазначив Валентин Резніченко. – Цьогоріч втілюємо у життя близько 20 екопроектів, цим робимо комфортнішим життя понад ста тисяч людей».

Друге життя, зокрема, отримає річка Кільчень у Підгородному. До кінця року тут відновлять проточність одинадцяти кілометрів русла. Для цього розчистять п’ять замулених ділянок. Їх загальна площа – три кілометри, розповів представник підрядної організації Віталій Горбатюк.

«Водойма була у занедбаному стані – очерет, важкі ґрунти, глина. Якби за розчистку не взялись, то замулена річка накоїла би лиха. Вода б піднялася та підтопила будинки місцевих мешканців», – додав він.

Місцеві мріють, як купатимуться в чистій річці.

«Купатися було вже не можливо, заходиш у воду – мул по коліна. Тепер зможемо тут відпочивати», – розповіла мешканка Підгородного Олена Харичева.

«Останнім часом багато чую про ремонт доріг, це дуже добре, та ми радіємо, що нарешті й про екологію дбають. Раніше на цій річці неможливо було знаходитись – дуже неприємний був запах, риба задихалася. Тепер чудово все», – розповів мешканець Підгородного Петро Коротков.

Нині роботи з розчистки річки Кільчень виконані майже на 70%.


У Підгородному розчищають річку


Річку рятують від мулу


Прибирають очерет


Проточність русла відновлюють щодня


70% від плану вже зроблено


Колись вся річка була такою


Роботи завершать до кінця року


Місцеві з нетерпінням чекають на завершення робіт
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: