На Дніпропетровщині створено ще 18 об’єднаних територіальних громад, – Валентин Резніченко
17.10
09:30
Написати листаВерсія для друку
У Дніпропетровській області об’єдналися ще 18 громад. Тепер вони матимуть прямі зв’язки із державним бюджетом та самостійність у розпорядженні коштами. Не побоялися взяти на себе відповідальність за розвиток власних територій понад 140 тисяч жителів. Тепер у регіоні – 34 об’єднані громади.

«На Дніпропетровщині продовжується процес децентралізації. У 2015 році було створено 16 об’єднаних територіальних громад, у цьому маємо ще 18. Що дає об’єднання? Новоутворені органи місцевого самоврядування отримують більше можливостей для розвитку – від росту повноважень до збільшення доходів. Основне завдання – ефективно розвивати власні території. Головне, що громади можуть самостійно вирішувати, на що спрямовувати гроші. Серед нагальних потреб – освітлення вулиць, ремонт доріг, будівництво водоводів, створення центрів надання адмінпослуг, реконструкція лікарень та шкіл», – підкреслив очільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині створено 18 нових об’єднаних територіальних громад. Це Васильківська, Аульська, Божедарівська, Криничанська, Новопавлівська, Чкалівська, Покровська, Маломихайлівська, Великомихайлівська, Лихівська, Вишнівська, Роздорська, Софіївська, Томаківська, Царичанська, Новолатівська, Греченоподіївська та Варварівська. Повноваження тепер у руках понад 140 тисяч жителів.

У Томаківську громаду згуртувалися сім сільських та селищних рад. Віднині у неї прямі зв’язки з держбюджетом та самостійність у розпорядженні коштами.

«Розраховуємо, що після об’єднання бюджет зросте на 150%. Усі кошти спрямуємо на розвиток наших територій. Першочергові завдання – благоустрій доріг, освітлення вулиць, будівництво дитячих майданчиків, ремонт шкіл, садочків, лікарень. До кожного мешканця громади має дістатися питна вода. Серед амбіційних планів – будівництво заводу з виробництва пелетів та оптового сільськогосподарського ринку», – називає переваги децентралізації голова Томаківської селищної ради Іван Калашник.

У Новопавлівську громаду об’єдналися дві сільські ради – Богданівська та Новопавлівська. Не побоялися взяти відповідальність за розвиток власної території понад 4 тисяч жителів.
«Коли ми провели серед жителів опитування щодо об’єднання, то виявилось, що більшість людей реформи не боїться. Вони прагнуть впливати на розвиток своїх громад, – розказує голова Новопавлівської сільської ради Інна Кондратюк. – Об’єднання у громаду – це нове, однак це рух вперед. Головне, ми знаємо над чим працювати. Плануємо створити Центр для людей похилого віку, реконструювати лікарню, капітально відремонтувати дороги».

У грудні 2016 року жителі новостворених громад обиратимуть голів, депутатів та старост.

На сьогодні на Дніпропетровщині 34 об’єднані територіальні громади. Загалом планується створити – 84.

Аргументи на користь децентралізації – за посиланням.


На Дніпропетровщині створено ще 18 об’єднаних територіальних громадАКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: