Якими вакцинами для дітей забезпечені лікарні Дніпропетровщини?
09.03.2017 10:00
Народилася дитина – зробіть їй щеплення, аби уникнути небезпечних хвороб. На скільки лікарні області забезпечені необхідними препаратами? На це питання відповідають профільні фахівці у корисній рубриці від ДніпроОДА «Питання-відповідь».

Щеплення – питання, яке турбує кожну матусю. Комплекс вакцин захистить дитину від небезпечних хвороб.

«У мене нещодавно народилася дитина. Необхідно зробити щеплення. Однак чула, що необхідні препарати відсутні. Чи буде держава забезпечувати дітей вакцинами? Або це ляже на плечі батьків?», - запитує мешканка Дніпра Олександра.

Відповідає позаштатний обласний дитячий імунолог департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Ірина Сичова.

«Наша область повністю забезпечена усіма необхідними вакцинами для дітей до 16 років. Це препарати для профілактики туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи та інфекцій, які викликає гемофільна паличка типу В. Такий комплекс із 10 вакцин обов’язковий для кожної дитини. Препарати є у всіх районних поліклініках. Вони - безкоштовні», - сказала Ірина Сичова.

Вакцина, запропонована у лікарнях, абсолютно безпечна, наголошують фахівці. Проте, якщо батьків не влаштовує виробник безкоштовного препарату, вони можуть придбати інший власним коштом.

«Альтернативи вакцинації немає. Лише так можна вберегти дитину від інфекцій, які викликають важкі захворювання. Якщо вчасно не сформувати потрібний імунітет, ризик захворіти дифтерією, кором, поліомієлітом або правцем цілком реальний. Щороку щеплення рятують життя мільйонам дітей та запобігають виникненню епідемій», - додала лікар.

Змістовні відповіді на інші запитання шукайте на сайті ДніпроОДА.