На наступний навчальний рік область підготувала замовлення на 10 тисяч випускників ПТУ
10.05.2017 13:00
На 2017-2018 навчальний рік Дніпропетровська область вже підготувала замовлення на 10 тисяч майбутніх випускників професійно-технічних училищ (ПТУ) регіону. Про це розповів директор департаменту освіти і науки ДніпроОДА Олексій Полторацький в ефірі телепрограми «Вечірня м’ясорубка».

«На початок 2017-2018 навчального року вже маємо регіональне замовлення на рівні 10 тисяч учнів робітничих спеціальностей. Ця цифра погоджена Радою стейтхолдерів (піклувальна рада навчальних закладів) – і буде пропонуватися на затвердження Міносвіти… Йдеться про те, що ПТУ мають угоди з майбутніми роботодавцями - вони підтверджують ту кількість фахівців, яка знадобиться їм у тій чи іншій галузі», - сказав Олексій Полторацький.

Фактично це значить, що здебільшого випускники ПТУ вже розуміють, куди підуть працювати після навчання.

«Ми намагалися дійсно залучити до процесу створення регіонального замовлення спеціалістів з економіки, Державної служби зайнятості, управлінь, що опікуються питаннями соціального захисту та ринку праці… Адже тільки комплексно можна оцінити потреби та продуктивність ринку праці», - сказав Полторацький.

Поруч із регіональним замовленням, нагадав він, завжди будуть професії державного значення, фахівці з яких готуватимуться в усіх регіонах. Наразі у переліку Кабінету Міністрів - 19 таких робітничих професій. Серед них - виноградарі, бурильники, верстатники широкого профілю, токарі, фрезерувальники.

«У нас в регіоні є своя особливість – криворізький регіон, наприклад, диктує свої правила ринку праці й підготовки фахівців. Це спеціальності, пов’язані з роботою гірничо-збагачувальних комбінатів. Потрібні фахівці готуються в ПТУ Кривого Рогу постійно, на них стабільно високий попит, а зарплата конкурує із зарплатами юристів, медиків та інших популярних професій вишів», - зауважив Полторацький.

Попит на робочі спеціальності є, наголосив директор департаменту освіти ОДА.

Крім ПТУ, додав він, більше 230 організацій різних форм власності мають ліцензії на підготовку фахівців – тобто допрофілюють людей вже до суто своїх потреб.

«У нас вже на базах багатьох ПТУ створені науково-практичні центри, наприклад, сантехнічного, металургійного, інструментального обладнання. Роботодавець вкладає свої гроші, закуповує для училищ обладнання певного взірця, стандартів та якості - тому що знає: випускники потім будуть встановлювати сантехнічні або інші інженерні системи саме його марки», - сказав Полторацький.

Такі центри вже працюють у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському - і «вкладаються» в них всесвітньовідомі торгові марки. «Це один зі способів модернізації системи професійно-технічної освіти», - переконаний Олексій Полторацький.

Сьогодні у Дніпропетровскій області працює 60 ПТУ, п’ять із них – навчальні центри при місцях відбування покарань. Загалом у місцевих профтехучилищах навчається більше 22 тисяч учнів.


На наступний навчальний рік область підготувала замовлення на 10 тисяч випускників ПТУ