Знання без кордонів: школярі з порушеннями зору отримають підручники, надруковані шрифтом Брайля
11.04.2017 11:30
Читання без перешкод. Цьогоріч на Дніпропетровщині для учнів із порушеннями зору придбають майже 350 підручників, написаних шрифтом Брайля. На це виділили майже 342 тисячі гривень обласних коштів. Про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Книжки, надруковані шрифтом Брайля, направлять до дніпровської школи №126. Вони потраплять і до початкової школи селища Дослідне та Дніпровського навчально-реабілітаційного центру №12 для сліпих та слабозорих дітей.

«Кожен підручник, надрукований шрифтом Брайля, коштує від 1000 гривень. Доволі дорого, але це шляхетна справа. Цьогоріч придбаємо майже 350 таких книжок. Це підручники та посібники з усіх предметів шкільної програми з першого по одинадцятий клас», - зазначили у департаменті.

Планується, що вже першого вересня діти розпочнуть навчання із новим комплектом підручників.

«У шостому класі нашої школи навчається Богдан. У хлопця серйозне порушення зору. Не зважаючи на це, він захоплюється вокалом та іноземними мовами. Вивчає англійську, французьку та іспанську. Нові підручники, призначені спеціально для особливих діток, стануть Богдану в нагоді», - розповіла директор СЗШ№126 Наталія Пешехонова.

Шрифт Брайля – шрифт, який дозволяє читати людям з порушеннями зору. Різні комбінації рельєфних крапок дозволяють позначати букви, цифри, розділові знаки.


Знання без кордонів: школярі з порушеннями зору отримають підручники, надруковані шрифтом Брайля