Перший в Україні шкільний кабінет для занять з особливими дітьми відкриється на Дніпропетровщині – Валентин Резніченко
05.07.2017 15:30
Школа в Петриківці стане першим навчальним закладом України, де відкриють ресурсну кімнату - спеціально облаштований клас для дітей з особливими потребами. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко під час презентації проекту в Києві.

«Дніпропетровщина – один з п’яти пілотних регіонів України, де впроваджуються механізми інклюзивної освіти. У 50-ти школах області вже облаштовуємо сучасні бібліотеки для особливої малечі. За два роки плануємо відкрити такі медіатеки у 104 інклюзивних навчальних закладах, - розповів Валентин Резніченко. – Крім того, в Петриківській школі, де зараз якраз триває капітальний ремонт, робимо ресурсну кімнату».

Ресурсні кімнати – це спеціальні класи для дітей з особливими потребами, де вони навчаються з корекційним педагогом за індивідуальним планом. Проект розробили дніпровські архітектори за ідеєю та технічним завданням Фонду Марини Порошенко.

«Ми бачили подібні кімнати під час вивчення закордонного досвіду впровадження інклюзивної освіти у США, Норвегії, Данії, Литві та Молдові. Відтоді ми почали розробляти адаптований під українські школи проект такої кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. І перша українська ресурсна кімната в інклюзивній школі з’явиться у Дніпропетровській області», - сказала дружина Президента України Петра Порошенка Марина.

Проект ресурсної кімнати передали Віце-прем’єр-міністру України Геннадію Зубко для впровадження в усіх школах країни.

«Реформа децентралізації дала можливість впроваджувати інклюзивну освіту на місцях. Ми пропонуємо громадам інструменти та мотивуємо розвивати інклюзивну складову, бо це – наша спільна зона відповідальності», - наголосив Геннадій Зубко.

За проектом, ресурсна кімната розділена на кілька зон: соціально-побутову, ігрову та релаксаційну. Там також є інтерактивна карта, комп’ютерне обладнання, все необхідне для розвиваючих занять та кухня, де малеча може отримати повсякденні побутові навички. Модульні меблі в ресурсній кімнаті дозволяють формувати індивідуальні та групові робочі зони.


Проект ресурсної кімнати презентували в Києві


Ресурсна кімната буде поділена на зручні зони


Буде навіть кухня для відпрацювання побутових навичок