Дніпропетровщина – лідер України з установки безкоштовних кардіостимуляторів
03.10.2017 13:30
В Дніпропетровському обласному кардіоцентрі щорічно імплантують в середньому півтисячі електрокардіостимуляторів. Це найбільше в Україні. Для пацієнтів пристрої безкоштовні – їх купують обласним та державним коштом. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«Дніпропетровщина – промисловий регіон, через це мешканці дуже часто страждають на хвороби серцево-судинної системи. Але з ними, навіть хронічними, можна комфортно жити, якщо скористатися сучасними методами. До них, зокрема, належить установка кардіостимуляторів. Вартість одного імплантату сягає від 20 до 300 тисяч гривень – це мало кому по кишені. Добре, що ми маємо можливість бюджетним коштом рятувати людям життя»,- зауважив завідувач кардіохірургічним відділенням Сергій Максименко.

Кардіостимулятор – штучний «водій» серця. Він призначений для пацієнтів з порушенням серцевого ритму, яке загрожує життю. Операція з установки кардіостимулятора проводиться під місцевою анестезією і займає від півгодини до 2,5 годин.

«Швидка привезла мене до Центру з миготливою аритмією. Після діагностики отримав направлення на операцію. Все тривало півтори години. Почуваю себе добре і вже сьогодні, лише за добу після імплантації, виписуюся додому», - розповів пацієнт Центру Анатолій Якович.

Спеціалісти Дніпропетровського кардіоцентру нагадали: дуже важливо, щоб пацієнти з болем в серці зверталися за медичною допомогою якомога раніше. У Центрі імплантують кардіостимулятори як планово, так і терміново – 24 години на добу.


В Дніпропетровському обласному кардіоцентрі щорічно імплантують в середньому півтисячі електрокардіостимуляторів


«Вартість одного імплантату сягає від 20 до 300 тисяч гривень – це мало кому по кишені. Добре, що ми маємо можливість бюджетним коштом рятувати людям життя»,- зауважив завідувач кардіохірургічним відділенням Сергій Максименко


Кардіостимулятор – штучний «водій» серця, призначений для пацієнтів з порушенням серцевого ритму, яке загрожує життю


Операція з установки кардіостимулятора проводиться під місцевою анестезією і займає від півгодини до 2,5 годин


«Швидка привезла мене до Центру з миготливою аритмією. Після діагностики отримав направлення на операцію. Все тривало півтори години. Почуваю себе добре і вже сьогодні, лише за добу після імплантації, виписуюся додому», - розповів пацієнт Центру Анатолій Якович


Спеціалісти Дніпропетровського кардіоцентру нагадали: дуже важливо, щоб пацієнти з болем в серці зверталися за медичною допомогою якомога раніше


У Центрі імплантують кардіостимулятори як планово, так і терміново – 24 години на добу