ЦЕНТР НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА “ПЕТРИКІВКА”
08.04
15:27
Написати листаВерсія для друку
Засновник – Дніпропетровська організація Національної спілки Художників України.
Створений у 1991р. на основі колективної власності членів Національної спілки Художників України та народних майстрів Петриківки.
Організатор та голова правління – А.А. Пікуш, Заслужений майстер народної творчості України. Виконавчий директор В.Г. Біленко.
Центр діє на основі самоокупності та самоуправління.
Серед головних статутних завдань – збереження та творчий розвиток історичних художніх традицій осередку Петриківського декоративного розпису.
Центр Народного мистецтва “Петриківка” згуртував та зберіг у своєму складі творчий актив осередку – 40 провідних майстрів, серед яких 23 члени Національної спілки художників, 6 – Заслужені майстри народної творчості України.
Центр спеціалізується у напрямі розвитку індивідуальної творчості народних майстрів, кожен з яких працює за власними задумами, має своє творче обличчя, створює авторські твори та їх малі серії у різноманітних матеріалах.
Найбільш широко створюються вироби з дерева з петриківським розписом на токарній, столярній та ручно-різьбленій основах, що виготовляються з екологічно чистих, високоякісних матеріалів. Поряд з цим створюються розписи на папері, полотні, металі, проводиться робота з відродження художнього розпису меблів, а також настінного розпису в архітектурі.
Здійснюються творчі пошуки виходу петриківського розпису у нових, перспективних для осередку технологіях таких, як кераміка, гутне скло, розпис по текстилю у техніці батік та інших напрямах.
Поряд з творчо-виробничою роботою центр здійснює широку культурно-просвітницьку та виставкову діяльність, спрямовану на популяризацію народного мистецтва осередку. На базі постійно діючих виставок, що експонуються у виставковій залі та художніх майстернях проводяться змістовні екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих. Щороку Центр Народного мистецтва “Петриківка”, що став відомим в області та в Україні об'єктом туризму, відвідує близько 10 тисяч шанувальників народного мистецтва.
Центр систематично представляє кращі творчі досягнення осередку петриківського розпису на різноманітних культурно-мистецьких акціях, що проводяться на обласному та всеукраїнському рівні, де неодноразово відзначався, як переможець всеукраїнських виставок-конкурсів у номінації художні та ювелірні вироби.
Провідні майстри колективу неодноразово представляли народне мистецтво України на міжнародних виставках серед них: В.А. Глущенко у м. Лейпциг (Німеччина), Н.Р. Калюга у м. Ванкувер (Канада), А.А. Пікуш у м. Монреаль, м. Торонто (Канада), м. Чикаго, м. Детройт (США), м. Варшава (Польща), Н.М. Рибак та В.І. Дека в м. Нагоя (Японія) та інші.
Поряд з активною участю у обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставках колектив Центру проводить власні виставки, зокрема:
- у Національному українському музеї м. Чікаго, 2001 р. (США);
- у музеї українського народного декоративного мистецтва виставка “Немеркнучий світ петриківських розписів” м. Київ 2003 р.;
- у музеї Лесі Українки виставка під час Всеукраїнського фестивалю “Лесина осінь” у м. Ялта 2005 р.;
- виставка у Полтавському краєзнавчому музеї м. Полтава 2008 р.;
- виставка “Петриківка – Хмельницькому” м. Хмельницький 2008-2009 рр.
Упродовж 21 року Центр Народного мистецтва “Петриківка” здійснює спонсорську підтримку Петриківській дитячій художній школі, спрямовує на педагогічну роботу провідних майстрів – членів Національної спілки Художників України, виділяє художні матеріали, сприяє у проведенні дитячих виставок та інше.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: