Де навчитись Петриківському розпису
08.04
13:42
Написати листаВерсія для друку
1. Петриківська дитяча художня школа ім. Т. Я. Пати
Адреса: смт. Петриківка, вул. Леніна, 73-б
Директор: Пікуш Марія Іванівна
http://petdnepr.at.ua/index/petrikivska_ditjacha_khudozhnja_shkola/0-182

Петриківська дитяча художня школа – найстаріший учбовий заклад широко відомого осередку народного мистецтва петриківського розпису. У 2008 році їй було – 50 років.
За півстоліття своєї діяльності школа виховала ряд поколінь талановитих народних майстрів, які нині успішно працюють в галузі петриківського розпису.
Вона була створена у 1958 році за сприянням обласного управління культури як філія Дніпропетровської художньої школи № 1 Кіровського району.
Першими вчителями петриківського розпису були відомі майстри Ф.С. Панко та В.І. Соколенко, вихованці славетної народної майстрині Т.Я. Пати.
На початку діяльності школа, не маючи свого приміщення, діяла в класах Петриківської середньої школи, пізніше – в приміщенні районної бібліотеки. Та не дивлячись на матеріальні труднощі, виконувала важливу роль у підготовці майбутньої зміни майстрів Петриківки, а також їх підготовки для роботи на підприємствах художніх промислів осередку.
Цьому сприяло те, що традиційно основам петриківського розпису в школі навчали провідні майстри осередку.
Основні предмети: петриківський розпис, живопис, малюнок та історія мистецтв. Однак учительський колектив постійно намагається розширити “репертуар”. “Наприклад, діти ліплять із глини фігурки. Але оскільки у нас нема можливості їх випалювати, то ми ці фігурки сушимо, а вже потім розфарбовуємо”, - ділиться досвідом Марія Іванівна Пікуш. Діти розписують і по тканині в техніці батік: вони люблять нові, незвичні матеріали, модерні підходи та теми.
За досягнення у праці в 2007 році нагороджено директора школи та вчительку петриківського розпису Пікуш М.І. – орденом „Княгині Ольги ПІ ступеня” та вчительку Лук’яненко Л.М. – медаллю „За працю і звитягу”.
2. Дніпропетровська дитяча художня школа № 2
Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Замполіта Бєляєва, 20
Телефон: (0562) 38-12-37
Директор:
Викладач “Петриківського декоративного розпису” Погоріла Тетяна Василівна (вчитель Гарькава Т.А.)

3. Петриківське професійно-технічне училище № 79
Адреса: смт. Петриківка, вул. Леніна, 73
Телефон: (05634) 2-25-16
Спеціальність “Художник, розмалювання по дереву”, термін навчання 1 або 3 роки.
Директор: Данильченко Петро Іванович
Викладачі: Захарченко Людмила Олексіївна, Олійник Валентина Миколаївна.
Майстри виробничого навчання: Горбуля Людмила Миколаївна, Дарабан Ольга Іванівна, Геймур Наталія Федосіївна, Геймур Анатолій Іванович.

4. Дніпропетровський театрально-художній коледж
Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Дем’яна Бідного, 14
Телефон художнього відділення: (0562) 47-09-51
На сьогоднішній день техніці виконання петриківського розпису учні театрально-художнього коледжу навчаються у заслуженого майстра народної творчості України Гарькавої Тетяни Анатоліївни спеціальність “Образотворче мистецтво”.
Навчання після 9 та після 11 класів – 4 роки. При вступі здаються загальноосвітні предмети та спецдисципліни “Рисунок”, “Живопис”. Крім Петриківського розпису будуть вивчатися такі дисципліни як “Живопис”, “Рисунок”, “Основи композиції”, “Композиція і проектування”, “Професійна майстерність”, “Шрифти і проектна графіка”, “Художнє моделювання одягу” та ін.
5. Відвідати майстер-класи з Петриківського декоративного розпису можна у Дніпропетровському художньому музеї
Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Шевченка, 21,
Довідки за телефоном: 744-60-35АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: