НОВИНИ
Написати листаВерсія для друку

18.01.2018
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ У СПРАВІ ПРО ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА КАМЯНСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ
Кам’янська міська рада прийняла рішення, яким зобов’язала суб’єктів господарювання, які мають намір здійснювати підприємницьку діяльність в тимчасових спорудах, укладати договори щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, що могло призвести до обмеження конкуренції.
Такі дії визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування.
Міську раду зобов’язано привести рішення у відповідність законодавству про захист економічної конкуренції.18.01.2018
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ У СПРАВІ ПРО ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПАВЛОГРАДСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ
Павлоградська міська рада прийняла рішення, яким зобов’язала суб’єктів господарювання, які мають намір здійснювати підприємницьку діяльність в тимчасових спорудах, укладати договори щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, що могло призвести до обмеження конкуренції.
Такі дії визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування.
Міську раду зобов’язано привести рішення у відповідність законодавству про захист економічної конкуренції.11.01.2018

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ Виконавчого комітету зеленодольської міської РАДи
Як з’ясовано Відділенням, виконавчий комітет Зеленодольської міської ради своїм рішенням визначив виконавця послуг із перевезення, вивезення твердих побутових відходів без проведення конкурсу на надання цих послуг, і як наслідок в межах території м. Зеленодольська обмежено доступ на ринок інших суб’єктів господарювання – потенційних конкурентів, які працюють на даному ринку в межах, зокрема Апостолівського району, що може впливати на можливості вибору споживачами продавців, і може призвести до обмеження конкуренції на ринку.
Рішенням адміністративної колегії порушника зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.11.01.2018

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ МАЛООЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ.
Як встановило Відділення, Малоолександрівська сільська рада Верхньодніпровського району своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів.
Внаслідок застосування Сільською радою різних відсоткових ставок орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (наприклад, для комерційної діяльності) деякі суб’єкти господарювання, які орендують такі ділянки, несуть більші порівняно з конкурентами витрати в період використання земельної ділянки.
Наприклад, для землекористувачів, що здійснюють комерційну діяльність, у яких площа орендованих земельних ділянок від 50 до 200 м2 - орендна ставка встановлена 12 відсотків від нормативно грошової оцінки; для землекористувачів, що здійснюють комерційну діяльність, у яких площа орендованих земельних ділянок більше 1000 м2 - орендна ставка встановлена 3 відсотка від нормативно грошової оцінки всупереч вимогам чинного законодавства.
Зазначені дії Малоолександрівської сільської ради Верхньодніпровського району визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.11.01.2018

Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України за заявою суб’єктів господарювання розглянуто справу відносно комунального підприємства Кам’янської міської ради «Міський спецкомбінат».
Підприємство, виконуючи функції органу адміністративно-господарського управління та контролю, встановлювало та застосувало з серпня 2017 року та протягом поточного періоду 2017 року суб’єктам господарювання (при наданні споживачам (замовникам) послуги, зокрема, з монтажу, демонтажу намогильних споруд) ритуальну послугу «оформлення договору - замовлення на організацію та проведення поховання», яка не передбачена діючим законодавством. Крім того, Підприємство встановлювало та застосовувало додаткову послугу з «нагляду за виробничо-технологічним процесом монтажу, демонтажу, намогильних споруд, благоустрою місця поховання та винесення будівельного негабаритного сміття за замовленням користувачів місця поховання», що також не передбачено діючим законодавством.
Рішенням адміністративної колегії Відділення дії Підприємства визнані порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції.
Підприємство зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.11.01.2018
За зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку скрапленого газу для побутових потреб населення (у балонах) оштрафовано
суб’єктів господарювання, у складі ПАТ «Дніпропетровськгаз» та ТОВ «Дніпрорегіонгаз» та суб’єктів господарювання, у складі ПАТ «Криворіжгаз» та ТОВ «Дніпрорегіонгаз» на 136 тисяч гривень загалом.
Як було встановлено в ході розгляду справи, суб’єкти господарювання встановлювали протягом 2014 року завищену ціну на скраплений газ для побутових потреб населення (у балонах), завдяки завищеним показникам експлуатаційних витрат та його подальшою реалізацією за такою ціною.
Накладені штрафи сплачені відповідачами до Державного бюджету в повному обсязі.11.01.2018
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ЗОБОВ'ЯЗАНО ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ БОРОВКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКої РАДи верхньодніпровського РАЙОНУ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Боровківської сільської ради.
Як встановило Відділення, Боровківська сільська рада прийняла рішення, яким передбачено одночасне застосування різної ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується. Законодавством в сфері земельних відносин не передбачено встановлення різних умов розрахунку орендної плати в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки).
Такі дії можуть бути спрямовані на зниження конкурентоспроможності малих або середніх підприємств-конкурентів, настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
Зазначені дії Боровківської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.11.01.2018
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ НОВОМИКОЛАЇВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ.
Як встановило Відділення, Новомиколаївська селищна рада Верхньодніпровського району своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів.
Внаслідок застосування Селищною радою різних відсоткових ставок орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (наприклад, для комерційної діяльності) деякі суб’єкти господарювання, які орендують такі ділянки, несуть більші порівняно з конкурентами витрати в період використання земельної ділянки.
Наприклад, для землекористувачів, що здійснюють комерційну діяльність, у яких площа орендованих земельних ділянок до 300 м2 - орендна ставка встановлена 6 відсотків від нормативно грошової оцінки; для землекористувачів, що здійснюють комерційну діяльність, у яких площа орендованих земельних ділянок до 20000 м2 - орендна ставка встановлена 3 відсотка від нормативно грошової оцінки всупереч вимогам чинного законодавства.
Зазначені дії Новомиколаївської селищної ради Верхньодніпровського району визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.27.12.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «ДНІПРОЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЇ» НА 3,4 ТИС.ГРН ЗА неподання інформації у встановлені строки.
Відділенням під час розгляду заяви з метою здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції ТОВ «Дніпроенерготехнології» було надіслано вимогу про надання інформації. ТОВ «Дніпроенерготехнології» не надано інформації, яка вимагалася Відділенням.
Дії ТОВ «Дніпроенерготехнології» у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
За вчинення порушення на ТОВ «Дніпроенерготехнології» накладено штраф у розмірі 3,4 тисячі гривень, який відповідач повинен сплатити до держбюджету.01.12.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «ІНТЕЛЕКТ ДНІПРО ТЕЛЕКОМ» (М. ДНІПРО) НА 41 300 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІ
Під час дослідження щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлю за державні кошти ТОВ «ІНТЕЛЕКТ ДНІПРО ТЕЛЕКОМ» не надало територіальному відділенню інформацію на вимогу про надання інформації, що перешкоджає територіальному відділенню провести відповідне дослідження.
За порушення конкуренційного законодавства на ТОВ «ІНТЕЛЕКТ ДНІПРО ТЕЛЕКОМ» накладено штраф у розмірі 41 300 гривень.01.12.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «МЕГА ЛІНК» (М. ДНІПРО) НА 41 300 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
Під час дослідження щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлю за державні кошти ТОВ «МЕГА ЛІНК» не надало територіальному відділенню інформацію на вимогу про надання інформації, що перешкоджає територіальному відділенню провести відповідне дослідження.
За порушення конкуренційного законодавства на ТОВ «МЕГА ЛІНК» накладено штраф у розмірі 41 300 гривень.29.11.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «КРІКОН-ГЕО» ЗА НЕПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕННЮ У ВСТАНОВЛЕНІ СТРОКИ
Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «КРІКОН-ГЕО» за неподання інформації територіальному відділенню.
Як було встановлено, ТОВ «КРІКОН-ГЕО» не надало інформацію на вимогу територіального відділення, яка була надіслана на адресу Товариства у зв’язку з надходженням заяви та дослідженням питань в ній порушених, з метою здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, що перешкодило своєчасному виконанню завдань, покладених на територіальне відділення.
За порушення конкуренційного законодавства ТОВ «КРІКОН-ГЕО» було оштрафовано на 27 450 гривень.


29.11.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ПП «ЗЕМЛІ ПІВДНЯ» ЗА НЕПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕННЮ У ВСТАНОВЛЕНІ СТРОКИ
Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП «ЗЕМЛІ-ПІВДНЯ» за неподання інформації територіальному відділенню.
Як було встановлено, ПП «ЗЕМЛІ-ПІВДНЯ» не надало інформацію на вимогу територіального відділення, яка була надіслана на адресу Підприємства у зв’язку з надходженням заяви та дослідженням питань в ній порушених, з метою здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, що перешкодило своєчасному виконанню завдань, покладених на територіальне відділення.
За порушення конкуренційного законодавства ПП «ЗЕМЛІ-ПІВДНЯ» було оштрафовано на 8 000 гривень.22.11.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ЗОБОВ'ЯЗАНО ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ганнівської СІЛЬСЬКої РАДи верхньодніпровського РАЙОНУ

Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Ганнівської сільської ради. Як встановило Відділення, Ганнівська сільська прийняла рішення, яким передбачено одночасне застосування різної ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується. Законодавством в сфері земельних відносин не передбачено встановлення різних умов розрахунку орендної плати в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки).
Такі дії можуть бути спрямовані на зниження конкурентоспроможності малих або середніх підприємств-конкурентів, настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
Зазначені дії Ганнівської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.22.11.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ЗОБОВ'ЯЗАНО ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ дніпровокам’янської СІЛЬСЬКої РАДи верхньодніпровського РАЙОНУ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Дніпровокам’янської ради. Як встановило Відділення, Дніпровокам’янська сільська прийняла рішення, яким передбачено одночасне застосування різної ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується. Законодавством в сфері земельних відносин не передбачено встановлення різних умов розрахунку орендної плати в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки).
Такі дії можуть бути спрямовані на зниження конкурентоспроможності малих або середніх підприємств-конкурентів, настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
Зазначені дії Дніпровокам’янської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.24.11.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРИАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО КП «МІСЬКАВТОПАРК» ЗА ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ В НЕПОВНОМУ ОБСЯЗІ НА 13,0 ТИС.ГРН.
У зв’язку з дослідженням ринку платного паркування транспортних засобів, з метою здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції територіальним відділенням було надіслано вимогу про надання інформації комунальному підприємству «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради.
У відповіді на вимогу КП «Міськавтопарк» надало відповідь у неповному обсязі, що перешкодило територіальному відділенню у виконанні покладених на нього завдань.
Дії КП «Міськавтопарк» у вигляді подання інформації в неповному обсязі на вимогу «Про надання інформації» територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
За вчинене порушення КП «Міськавтопарк» притягнуто до відповідальності у вигляді накладення штрафу у розмірі 13,0 тисяч гривень.24.11.2017

Вищій господарський суд України підтвердив висновки Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції в публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз».
У вересні 2016 року Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» на 68 тис. грн. за перекладання на побутових споживачів витрат щодо забезпечення комерційного обліку природного газу.
Рішенням територіального відділення, дії ПАТ «Дніпропетровськгаз» щодо перекладання на побутових споживачів (що споживають газ комплексно, у тому числі для опалення - з 1 січня 2012 року; що споживають газ для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року ) витрат щодо забезпечення комерційного обліку природного газу, в той час, коли законодавством передбачено забезпечення комерційного обліку природного газу для таких споживачів за рахунок газорозподільного підприємства порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
Господарський суд, апеляційний господарський суд та Вищій господарський суд України залишили позови ПАТ «Дніпропетровськгаз» щодо скасування рішення територіального відділення без задоволення, а рішення територіального відділення без змін.11.10.2017

Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало на 68 тисяч грн. за недобросовісну конкуренцію ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ»
Товариство поширювало на упаковках товарів, зокрема, «сухариків – грінок пшеничних «Лавашних» зі смаком сиру «Конте» у сметанному соусі» інформацію у вигляді напису: «LAVASH chips сыр «Контэ» в сметанном соусе», в той час як до складу цього товару входять не, «сыр «Контэ» в сметанном соусе», а смакова суміш.
У такий спосіб Товариство поширювало неточні відомості щодо назв товарів, як наслідок споживчих властивостей цих товарів, що могло вводити споживачів в оману та могло надати Товариству переваги у конкуренції при реалізації своїх товарів. Товариство оштрафовано на 68 тисяч грн. та зобов’язано привести свою діяльність у відповідність до законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та припинити порушення у двомісячний термін.11.10.2017

Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало рекоментації ПАТ «КРИВОРІЖгаз»

Як було встановлено під час дослідження, ПАТ «Криворіжгаз» здійснював розрахунки з побутовим споживачем за розподілений природний газ відповідно до середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання за наявності у споживача газового лічильника, що непередбачено діючим законодавством у газовій сфері.
Це призвело до зайвих нарахувань по особовому рахунку побутового споживача.
В ході дослідження, ПАТ «Криворіжгаз» скасувало проведені нарахування.
В той же час, такі дії могли ущемити інтереси побутового споживача, оскільки могли призвести до зайвих витрат з його боку.
Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, не завдали значних збитків суспільству та були припинені, ПАТ «Криворіжгаз» було рекомендовано усунути причини виникнення порушень конкуренційного законодавства та умови, що їм сприяють.
На виконання рекомендації, ПАТ «Криворіжгаз» повідомило територіальне відділення про вжиті заходи направлені на недопущення подібних порушень в подальшому.Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало рекоментації ПАТ «Дніпрогаз»

Територіальним відділенням було з’ясовано, що ПАТ «Дніпрогаз», в односторонньому порядку, без отримання висновків уповноваженого органу, визнало вузол обліку природного газу суб’єкта господарювання – споживача природного газу, некомерційним, а в подальшому висувало до суб’єкта господарювання вимоги щодо реконструкції вузла обліку для відновлення газопостачання.
Як було встановлено в ході дослідження, газорозподільне товариство, у разі виникнення у нього сумнівів щодо коректності роботи вузлів обліку природного газу має право звернутись до уповноважених органів для проведення позачергової чи експертної повірки.
В той же час, законодавство у газовій сфері не надає ПАТ «Дніпрогаз» повноважень самостійно визначати відповідність засобів вимірювання (в тому числі вузлів обліку природного газу) метрологічним вимогам.
Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, та не завдали значних збитків суспільству, ПАТ «Дніпрогаз» було рекомендовано припинити дії що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення порушень конкуренційного законодавства та умови, що їм сприяють.
На виконання рекомендації, ПАТ «Дніпрогаз» повідомило територіальне відділення про припинення дій, що були предметом дослідження та вжиті заходи, направлені на недопущення подібних порушень в подальшому.Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало рекоментації ПАТ «Дніпрогаз»

Територіальним відділенням було з’ясовано, що ПАТ «Дніпрогаз», після отримання від мешканців багатоквартирного житлового будинку заяви про відновлення газопостачання, припиненого у зв’язку з проведенням ремонтних робіт, не вжило заходів направлених на його відновлення у дводенний строк у містах, як передбачено законодавством.
В ході дослідження, ПАТ «Дніпрогаз» припинило дії, які були предметом дослідження і відновило газопостачання споживачам.
Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, не завдали значних збитків суспільству та були припинені, ПАТ «Дніпрогаз» було рекомендовано усунути причини виникнення порушень конкуренційного законодавства та умови, що їм сприяють.
На виконання рекомендації, ПАТ «Дніпрогаз» повідомило територіальне відділення про вжиті заходи, направлені на недопущення подібних порушень в подальшому.29.09.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ РЕКОМЕНДУВАЛО ТОВ «МЕРКУРИЙ ЛЮКС» (М. ДНІПРО) ПРИПИНИТИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
За результатами розгляду заяви територіальним відділенням встановлено, що ТОВ «Меркурий люкс» використовувало торгову марку «Armatura» на упаковках змішувачів та на змішувачах без дозволу (згоди) ТОВ «АКВАФОРМ УКРАЇНА».
ТОВ «АКВАФОРМ УКРАЇНА» має право представляти і захищати інтереси АТ «Арматура Краків» на території України, що раніше почало використовувати схожу торгову марку господарській діяльності, продавати і рекламувати товари виробника з нанесеними відповідними знаками.
Таким чином, використання ТОВ «Меркурий люкс» торгової марки «Armatura» на упаковках змішувачів та на змішувачах без дозволу (згоди) ТОВ «АКВАФОРМ УКРАЇНА» може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.
Територіальне відділення рекомендувало ТОВ «Меркурий люкс» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, шляхом припинення використання торгової марки «Armatura» на упаковках змішувачів та на змішувачах


ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Як з’ясовано в ході дослідження, виконавчим комітетом Криворізької міської ради не встановлено (не затверджено) рішенням тариф на послуги з технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації для ФІЛІЇ «ДНІПРОЛІФТ», яка надає дані послуги мешканцям багатоквартирних будинків в м. Кривий Ріг. Така бездіяльність виконавчого комітету Криворізької міської ради може призвести до створення умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції суб’єкту господарювання.


Територіальне відділення рекомендувало виконавчому комітету Криворізькій міській раді припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом встановлення (затвердження) тарифів на послуги з технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації для ФІЛІЇ «ДНІПРОЛІФТ» відповідно до вимог законодавства у сфері житлово-комунальних послуг та законодавства про захист економічної конкуренції.ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ РАДУШНЕНСЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ РАДІ КРИВОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Так, Радушненська селищна рада затвердила та ввела в дію своїм рішенням тарифи на оплату комунальних послуг з недотриманням 15-денного строку введення тарифу в дію, що суперечить вимогам нормативно-правових актів.
Такими діями
Радушненською селищною радою створено умови суб’єкту господарювання для вчинення порушення конкуренційного законодавства.


Територіальне відділення рекомендувало Радушненській селищній раді усунути причини та умови виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді введення в дію тарифів, які затверджені рішенням Радушненської селищної ради щодо введення в дію тарифів.27.09.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ЗОБОВ'ЯЗАНО ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ПУШКАРІВСЬКУ СільськУ РАДУ ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Пушкарівської сільської ради.
Як встановило Відділення, Пушкарівською сільською радою всупереч вимогам нормативно-правових актів:
- не визначено перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
- не проведено конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів;
- не визначено виконавця послуг з вивезення побутових відходів;
- не укладено договір на надання послуг з вивезення побутових відходів в межах с. Пушкарівка з суб’єктом господарювання – надавачем цих послуг.
Зазначені дії Пушкарівської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства. Рішенням адміністративної колегії порушника зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів з дотриманням процедури проведення конкурсу.
Пушкарівська сільська рада визнала порушення та зобовязалася у двомісячний строк привести вищезазначені дії у відповідність до законодавства про захист економічної конкуренції.08.09.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ Мар’яніВСЬКої Сільської РАДи П’ятихатСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Як з’ясовано Відділенням, Мар’янівською сільською радою всупереч вимогам нормативно-правових актів:
- не визначено перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
- не проведено конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів;
- не визначено виконавця послуг з вивезення побутових відходів;
- не укладено договір на надання послуг з вивезення побутових відходів в межах с. Мар’янівка з суб’єктом господарювання – надавачем цих послуг.
Рішенням адміністративної колегії порушника зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів з дотриманням процедури проведення конкурсу, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173.07.09.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ЄлизаветіВСЬКої Сільської РАДи ПетрикіВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Як з’ясовано Відділенням, Єлизаветівською сільською радою всупереч вимогам нормативно-правових актів:
- не визначено перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
- не проведено конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів;
- не визначено виконавця послуг з вивезення побутових відходів;
- не укладено договір на надання послуг з вивезення побутових відходів в межах с. Єлизаветівка з суб’єктом господарювання – надавачем цих послуг;
- прийнято з порушенням вимог законодавства про захист економічної конкуренції рішення від 19.12.2016 року № 489-21/VII «Про затвердження тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів» КП «Комунсервіс» з перевищенням рівня рентабельності в цілому по підприємству.
Відповідач визнав порушення та зобов’язався їх припинити і привести у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції рішення від 19.12.2016 року № 489-21/VII «Про затвердження тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів» КП «Комунсервіс».21.08.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ У СПРАВІ ПРО ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА КРИВОРІЗЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ
Криворізька міська рада прийняла рішення, яким призупинила розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, тим самим створила бар’єри вступу на ринки суб’єктам господарювання.
Такі дії визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування.
Міську раду зобов’язано привести рішення у відповідність законодавству про захист економічної конкуренції, та з питань розміщення тимчасових споруд, керуватися Порядком, визначеним законодавством.11.08.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ САКСАГАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПЯТИХАТСЬКОГО РАЙОНУ.
Як встановило Відділення, Саксаганська сільська рада П`ятихатського району своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів.
Внаслідок застосування Сільською радою різних відсоткових ставок орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (наприклад, для комерційної діяльності) деякі суб’єкти господарювання, які орендують такі ділянки, несуть більші порівняно з конкурентами витрати в період використання земельної ділянки.
Наприклад, для землекористувачів, що здійснюють торгівлю в торгових павільйонах, кіосках, магазинах у яких площа орендованих земельних ділянок не перевищує 20 м2 - орендна ставка встановлена 9 відсотків від нормативно грошової оцінки; для землекористувачів, що здійснюють торгівлю в торгових павільйонах, кіосках, магазинах у яких площа орендованих земельних ділянок перевищує 20 м2 - орендна ставка встановлена 10 відсотків від нормативно грошової оцінки всупереч вимогам чинного законодавства.
Зазначені дії Саксаганської сільської ради П`ятихатського району визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.02.08.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ МИШУРИНРІЗЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ.
Як встановило Відділення, Мишуринрізька сільська рада Верхньодніпровського району своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів.
Внаслідок застосування Сільською радою різних відсоткових ставок орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (наприклад, для комерційної діяльності) деякі суб’єкти господарювання, які орендують такі ділянки, несуть більші порівняно з конкурентами витрати в період використання земельної ділянки.
Зазначені дії Мишуринрізької сільської ради Верхньодніпровського району визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.12.06.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ МАГДАЛИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОН)
Як встановило Відділення, Магдалинівська селищна рада укладала договори оренди земельних ділянок, якими передбачено застосування різних ставок орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення, що могли призвести до обмеження конкуренції землекористувачів; зниження конкурентоспроможності для тих, у кого ставка орендної плати більша; настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
Зазначені дії Магдалинівської селищної ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.


31.05.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ РЕКОМЕНДУВАЛО ВИКОНАВЧІМ КОМІТЕТАМ МІСЬКИХ РАД В ОБЛАСТІ ПРИЙНЯТИ ВЛАСНІ РОЗПОРЯДЧІ ДОКУМЕНТИ У СФЕРІ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ОРГАНІЗАЦІЇ ВІДПОЧИНКУ ТА РОЗВАГ
Дніпропетровське обласне територіальне відділення рекомендувало органам місцевого самоврядування прийняти власні розпорядчі документи (з урахуванням вимог чинного законодавства), які визначатимуть порядок розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарків, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, для надання послуг з організації відпочинку та розваг.
Впровадження органами місцевого самоврядування прозорого механізму до визначення умов та порядку для розміщення тимчасових споруд при наданні послуг з організації відпочинку та розваг, під час проведення ярмарків, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, сприятиме правовій визначеності та формуванню конкурентного середовища на відповідному ринку.


26.05.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТУ ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Як встановлено в ході дослідження, виконавчим комітетом Дніпровської міської ради у 2016 році прийнято рішення, яким призупинено оформлення паспортів прив’язки, необхідних для встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Дніпро.
Таким чином, суб’єктам господарювання створені бар’єри вступу на ринки реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах.
Такі дії виконавчого комітету Дніпровської міської ради можуть призвести до обмеження конкуренції.
Територіальне відділення рекомендувало виконавчому комітету Дніпровської міської ради припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом приведення рішення у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.


24.05.2017

Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало на загальну суму 60,2 тисяч грн. за недобросовісну конкуренцію ФОП Габісонія М.М., Габісонія В.В., Єрофєєва І.І., Шульга В.І., Шульга К.П., Шульга Л.В., Шульга О.І.
Фізичні особи - підприємці Габісонія М.М., Габісонія В.В., Єрофєєва І.І., Шульга В.І., Шульга К.П., Шульга Л.В., Шульга О.І. поширювали в своїх аптечних закладах дисконтні картки з інформацією, яка містила напис: «Оптові ціни у роздріб». Крім того, Габісонія В.В. розміщував на фасаді Аптеки рекламний напис «Оптовые цены скидки», Єрофєєва І.І. розміщувала на фасаді Аптеки рекламний напис «Аптека оптовые цены» при тому, що Аптеки займаються роздрібною торгівлею лікарськими засобами та не здійснювали оптову торгівлю лікарськими засобами. У такій спосіб підприємці поширювали неточні відомості про свою господарську діяльність (про ціни на товари та знижки на них), що могло вводити споживачів в оману та надати ФОП Габісонія М.М., Габісонія В.В., Єрофєєва І.І., Шульга В.І., Шульга К.П., Шульга Л.В., Шульга О.І. переваги у конкуренції при реалізації товарів перед «звичайними» аптеками. В ході розгляду справи ФОП Габісонія М.М., Габісонія В.В., Єрофєєва І.І., Шульга В.І., Шульга К.П., Шульга Л.В., Шульга О.І. припинили порушення.


19.05.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «МЕРКУРИЙ ЛЮКС» (М. ДНІПРО) НА 68 000 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
Під час розгляду заяви щодо ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції ТОВ «Меркурий люкс» на вимогу про надання інформації надав територіальному відділенню недостовірну інформацію.
Такі дії ТОВ «Меркурий люкс» перешкоджають територіальному відділенню об’єктивно розглянути заяву.
За порушення конкуренційного законодавства на ТОВ «Меркурий люкс» накладено штраф у розмірі 68 000 гривень.


15.05.2017

ТОВ "КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА СТИМУЛ" припинило дії, ЯКІ МІСТили ОЗНАКИ ПОРУШЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України надано рекомендації товариству з обмеженою відповідальністю «Кондитерська фабрика «СТИМУЛ».
Як встановлено в ході дослідження, Товариство на своєму офіційному сайті поширювало інформацію (мова оригіналу): «банановые», «ванильный», «дыня и арбуз» у назвах товарів (мова оригіналу): «Конфеты банановые», «Рахат лукум ванильный», «Мармелад Дыня и Арбуз», яка не в повній мірі відображала споживчі властивості та характеристики цих товарів, оскільки у їх складі містяться ароматизатори.
Товариство розглянуло рекомендації Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та вжило заходи для усунення недоліків, вказаних в рекомендаціях.
Відтак, на офіційному сайті Товариства були змінені назви товарів, а саме (мова оригіналу): «Конфеты глазированные сбивные «Банановые» с ароматом банана, восточные сладости «Рахат-лукум Ванильный» с ароматом ванили, мармелад «Арбуз и дыня» с ароматом арбуза и дыни.
Таким чином, дії, які містили ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, припинено, шляхом приведення інформації у назвах вищенаведених товарів на офіційному сайті Товариства, у відповідність до складу цих товарів.


03.05.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «СТИМУЛ»
Яквстановлено в ході дослідження, Товариство на своєму офіційному сайті поширює інформацію (мова оригіналу): «банановые», «ванильный», «дыня и арбуз» у назвах товарів(мова оригіналу): «Конфеты банановые», «Рахат лукум ванильный», «Мармелад Дыня и Арбуз», яка не в повній мірі відображає споживчі властивості та характеристики цих товарів, оскільки у їх складі містяться ароматизатори.
За висновками територіального відділення, така інформація може ввести в оману споживачів щодо споживчих властивостей та характеристик товарів, вироблених Товариством та надати йому переваги у конкуренції перед суб’єктами господарювання, які діють на ринку виробництва цукрових кондитерських виробів.
Територіальне відділення рекомендувало Товариству припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, шляхом приведення інформації у назвах вищенаведених товарів на офіційному сайті Товариства, у відповідність до складу цих товарів.


24.04.2017
ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «ТД ВЛАДАР-ХАРКІВ» (М. ХАРКІВ) НА 13 600 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
Під час дослідження щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлю за державні кошти ТОВ «ТД ВЛАДАР-ХАРКІВ» на вимогу про надання інформації надав територіальному відділенню інформацію в неповному обсязі, що перешкоджає територіальному відділенню провести зазначене дослідження.
За порушення конкуренційного законодавства на ТОВ «ТД ВЛАДАР-ХАРКІВ» накладено штраф у розмірі 13 600 гривень.


14.04.2017

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ЗОБОВ'ЯЗАНО ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ бузівську СІЛЬСЬКУ РАДУ МАГДАЛИНІВСЬКОГО РАЙОНУ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Бузівської сільської ради.
Як встановило Відділення, Бузівська сільська рада своїми рішеннями встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення, що призвело до обмеження конкуренції землекористувачів, зниження конкурентоспроможності для тих, у кого ставка орендної плати більша, настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
Наприклад, для одного суб’єкта господарювання при однаковому використанні земельної ділянки орендна ставка встановлена 10%, а для іншого 12%, всупереч вимогам чинного законодавства.
Зазначені дії Бузівської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕННО АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ДНІПРОВСЬКОЇ (ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ) МІСЬКОЇ РАДИ

Як встановило Відділення, виконавчий комітет Дніпровської (Дніпропетровської) міської ради своїм рішенням від 19.02.2015 року № 129 «Про затвердження Правил приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська» надав дозвіл комунальному підприємству «Дніпроводоканал» при порушені Правил приймання та скиду здійснювати розрахунок наданих послуг за невиконання приписів та рекомендацій; негайно припиняти скид стічних вод та стягувати плату з підприємств за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями; встановлення повторного факту перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що суперечить вимогам законодавства України.
Такими діями виконавчий комітет Дніпровської (Дніпропетровської) міської ради створено умови суб’єкту господарювання для вчинення порушення конкуренційного законодавства.
Рішенням адміністративної колегії територіального відділення виконавчий комітет Дніпровської (Дніпропетровської) міської ради зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом шляхом приведення рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 року № 129 «Про затвердження Правил приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська» у відповідність вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ РЕКОМЕНДОВАНО ПРИПИНИТИ ДІЇ, ЯКІ МІСТЯТЬ ОЗНАКИ ПОРУШЕНЬ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДНІПРОВОДОКАНАЛ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України за результатами розгляду заяви споживача встановлено, що КП «Дніпроводоканал» нарахувало завищену плату за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями споживачу та висувало необґрунтовані вимоги споживачу стосовно побудови (реконструювання) локальних очисних споруд, які можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів.
КП «Дніпроводоканал» вчинив такі дії на підставі прийнятого рішення виконавчого комітету Дніпровської (Дніпропетровської) міської ради.
Комунальному підприємству «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради рекомендовано припинити дії, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, шляхом шляхом здійснення перерахунку плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями споживачу за місяць та скасувати вимоги щодо побудови (реконструкції) локальних очисних споруд.
Рекомендації адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України комунальним підприємством «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради.


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету україни ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАСИЛЬКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинено антиконкурентні дії Васильківської селищної ради Васильківського району Дніпропетровської області та її виконавчого комітету.
Так, Васильківська селищна рада та її виконавчий комітет:
- не прийняли рішення щодо визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
- не уклала договір на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах смт. Васильківка з суб’єктом господарювання надавачем цих послуг;
- затвердили рішенням тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів з рівнем витрат на збут - 15,22% замість законодавчо визначеного нормативно-правовими актами у житлово-комунальній сфері 5%, з рівнем рентабельності в цілому по підприємству 13,53%, що перевищує обмежений нормативно-правовими актами у житлово- комунальній сфері 12%;
- затвердили рішення тарифи з вивезення твердих побутових відходів: для бюджетних установ та інших споживачів з рівнем витрат на збут - 15,22%, що перевищує обмежений нормативно- правовими актами у житлово-комунальній сфері 5%, з рентабельністю на рівні 16,28 та 55,74 відповідно, що перевищує обмежені нормативно-правовими актами рівні 15% та 50% відповідно.
Рішенням адміністративної колегії дії Васильківської селищної ради та її виконавчого комітету визнані порушенням конкуренційного законодавства та надано зобов’язання припинити зазначені порушення.


ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ КРИВОРІЗЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ
Як встановлено в ході дослідження, Криворізька міська рада у 2014 році прийняла рішення, яким ввела мораторій на установлення тимчасових споруд у м. Кривий Ріг.
Таким чином, протягом тривалого періоду суб’єктам господарювання створені бар’єри вступу на ринки реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах.
Такі дії Криворізької міської ради можуть призвести до обмеження конкуренції.
Територіальне відділення рекомендувало Криворізькій міській раді припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом приведення рішення у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.04.04.2017
  Дніпропетровське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «ВІТАПАК» на 68,0 тис.грн. за недобросовісну конкуренцію

  Як встановило Відділення, ТОВ «ВІТАПАК» на лицьових сторонах упаковок товарів власного виробництва - харчових продуктах для спеціального дієтичного споживання («Драже з сорбітом зі смаком та ароматом полуниці + вітамін С», «Драже з сорбітом «Полуниця + вітамін С», «Драже з сорбітом зі смаком та ароматом винограду + виноградна кислота») поширювало неточні відомості стосовно споживчих властивостей цих товарів.
  Такі дії ТОВ «ВІТАПАК» визнані порушеннями законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.
  За вчинення порушень конкуренційного законодавства на ТОВ «ВІТАПАК» накладено штраф у розмірі 68,0 тис.грн., який відповідач повинен сплатити до держбюджету.
  31.03.2017

  Дніпропетровське обласне відділення Комітету оштрафувало ПрАТ «Мережа Сервіс» на 68,0 тис.грн. за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів.


  Як встановило Відділення, ТОВ «Века Пром Груп» та ПрАТ «Мережа Сервіс» узгодили свої дії під час підготовки та участі у закупівлях за державні кошти робіт: «Інженерний захист території яру в районі вул. Десантної, будівництво», які проводилися Департаментом комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської ради у липні 2013 року.
  Узгоджена поведінка призвела до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою при проведенні торгів, внаслідок чого право на укладання договорів за результатами торгів одним із учасників отримано не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати цих торгів.
  Оскільки на момент прийняття рішення ТОВ «Века Пром Груп» припинено підприємницьку діяльність, за вчинення порушення ПрАТ «Мережа Сервіс» оштрафовано на 68,0 тис.грн., які відповідач повинен сплатити до держбюджету.  30.03.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗОБОВ'ЯЗАЛО ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КАМ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРИПИНИТИ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ  Як встановило Відділення, виконавчий комітет Кам’янської міської ради своїм рішенням встановив непередбачені законодавством України вимоги для одержання дозволів на розміщення зовнішньої реклами у вигляді необхідності подання робочому органу документів не передбачених Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, що може призвести до обмеження конкуренції на ринку розміщення зовнішньої реклами в м. Кам’янське.
  Рішенням адміністративної колегії дії виконавчого комітету Кам’янської міської ради визнані порушенням конкуренційного законодавства та зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення рішення, що стосуються розміщення зовнішньої реклами у м. Кам’янське у відповідність до вимог чинного законодавства та законодавства про захист економічної конкуренції.  27.03.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНТАЦІЇ ПАТ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ»


  Кодексом газорозподільним систем передбачено, що Оператор ГРМ зобов’язаний безкоштовно встановлювати власні розрахункові лічильники газу побутовим споживачам у разі визнання їх газових лічильників непридатними до подальшого застосування та ремонту за результатами періодичної повірки.
  В той же час, в ході дослідження було встановлено, що ПАТ «Дніпропетровськгаз» спочатку відмовило у безкоштовному встановлені газового лічильника побутовому споживачу, а в ході розгляду територіальним відділенням заяви, встановило лічильник за його адресою, але з порушенням строків передбачених Кодексом (пізніше двомісячного строку після зняття лічильника газу на періодичну повірку).
  Такі дії могли ущемити інтереси побутового споживача, оскільки могли призвести до зайвих витрат з його боку.
  Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, не завдали значних збитків суспільству та були припинені, ПАТ «Дніпропетровськгаз» було рекомендовано усунути причини виникнення порушень конкуренційного законодавства та умови, що їм сприяють.
  22.03.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.


  Як встановило Відділення, Кам’янська міська рада своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів; зниження конкурентоспроможності для тих, у кого розмір земельної ділянки дорівнює або перевищує 10 га; настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
  Наприклад, для землекористувачів у яких сумарна площа орендованих земельних ділянок не перевищує 10 га - орендна ставка встановлена 3 відсотка; для землекористувачів, у яких сумарна площа орендованих земельних ділянок дорівнює або перевищує 10 га орендна ставка встановлена 3,5 відсотків, всупереч вимогам чинного законодавства.
  Зазначені дії Кам’янської міської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства, та зобов’язано Кам’янську міську раду припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом визначення єдиного підходу щодо ставок орендної плати за оренду земельних ділянок не залежно від площі.


  13.03.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ НАДАЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ КАМ’ЯНСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ


  Кам’янською міською радою прийнято рішення «Про обмеження часу реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у нічний час» визначеному колу суб’єктів господарювання.
  Такими діями, Кам’янською міською радою створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності для цих суб’єктів господарювання порівняно з конкурентами - суб’єктами господарювання, які не включені до переліку, визначеного рішенням.
  Територіальне відділення рекомендувало Кам’янській міській раді припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом приведення цього рішення у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.  01.03.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ ПЕРШОТРАВЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОН).

  Як встановило Відділення, Першотравенська сільська рада своїми рішеннями встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення, що призвело до обмеження конкуренції землекористувачів; зниження конкурентоспроможності для тих, у кого ставка орендної плати більша; настання негативних наслідків для їхніх ринкових позицій.
  Наприклад, для одного суб’єкта господарювання при однаковому використанні земельної ділянки орендна ставка встановлена 8%, а для іншого 12%, всупереч вимогам чинного законодавства.
  Зазначені дії Першотравенської сільської ради визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.


  17.02.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ПП «ОХОРОННО-АДВОКАТСЬКЕ БЮРО КРОС» (М. ДНІПРО) НА 25 000 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
  Як було встановлено, ПП «Охоронно-адвокатське Бюро КРОС» використовувало комерційне (фірмове) найменування «Приватне підприємство «КРОС-С» без дозволу (згоди) приватного підприємства «КРОС’С», яке раніше почало використовувати схоже комерційне (фірмове) найменування у господарській діяльності, що могло призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.
  Оскільки ПП «КРОС’С» та ПП «КРОС-С» здійснювали діяльність на одному ринку охорони і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом, то споживачі послуг могли сплутати цих суб’єктів господарювання, внаслідок чого відповідач міг отримати неправомірні переваги у конкуренції.
  За порушення конкуренційного законодавства на ПП «КРОС-С» накладено штраф у розмірі 25 000 гривень.
  В ході розгляду справи ПП «КРОС-С» змінило своє комерційне (фірмове) найменування на ПП «Охоронно-адвокатське Бюро КРОС».  31.01.2017

  Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало припинити недобросовісну конкуренцію товариству з обмеженою відповідальністю «ЛекоПро»
  ТОВ «ЛекоПро» розміщувало на упаковці товарів «Крем-гелю «Сила лошади» для вен», «Крем живокост з муміє «Сила лошади», «Крем-гель легкое движение для суставов «Сила лошади», Крем акулій хрящ з бішофітом «Сила лошади» неточну інформацію про споживчі властивості, характеристики цих товарів.
  Відділення рекомендувало Товариству вжити необхідних заходів, спрямованих на припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, шляхом припинення поширення інформації, що вводить в оману на упаковках, вкладиш – інструкціях зазначених товарів.  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ КОМІТЕТУ рекомендувало ПП «Доктор Хелсі» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції
  Як встановило Відділення, ПП «Доктор Хелсі» на упаковках товарів власного виробництва - продуктах харчових для спеціального дієтичного споживання (гелі харчові з назвами: «Kids Gel», «Акулячий хрящ», «Дозор», «Кіборг», «Валеріана+Пустирник+Глід», «Haematogen», «Гастрогель», «Сіна+чорнослив» та «Гепар») поширювало неточні відомості стосовно назв та споживчих властивостей цих товарів.
  Відділенням рекомендовано ПП «Доктор Хелсі» вжити необхідних заходів, спрямованих на припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, шляхом припинення поширення інформації, що вводить в оману, на упаковках зазначених товарів.


  10.01.2017

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНИЛО АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ виконавчого комітету дніпровської селищної РАДИ верхньодніпровського РАЙОНУ
  Як встановило Відділення, виконавчий комітет Дніпровської селищної ради своїми рішеннями затвердив та ввів у дію тарифи на питну воду КП «Дніпровець» та ПАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ КПК з недотриманням 15-денного строку введення в дію тарифів, що суперечить вимогам нормативно-правових актів.
  Такими діями виконавчим комітетом Дніпровської селищної ради створено умови суб’єктам господарювання для вчинення порушень конкуренційного законодавства.
  Виконавчому комітету Дніпровської селищної ради рекомендовано усунути причини та умови виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді введення в дію тарифів, які затверджені рішеннями виконавчого комітету Дніпровської селищної ради.


  29.12.2016

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ РЕКОМЕНДУВАЛО ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «КРИВОРІЖГАЗ» ПРОВОДИТИ ПРИПИНЕННЯ ГАЗОПОСТАЧАННЯ У РАЗІ ДОВЕДЕННЯ ПОРУШЕНЬ.
  Як було встановлено під час розгляду заяви, у червні 2012 року, ПАТ «Криворіжгаз» припинило газопостачання Споживачу на підставі заборгованості, яка виникла у період з 2000 року по 2012 рік. Підставою виникнення заборгованості стало проведення нарахувань за послуги з газопостачання за нормами споживання при наявності лічильника газу. Споживач в свою чергу сплачував за показаннями лічильника газу, що і призвело до різниці в нарахуваннях і утворення заборгованості.
  Під час дослідження встановлено, що Товариством не доведено правомірність нарахувань, відповідно заборгованість і правомірність припинення газопостачання.
  Враховуючи наведене, ПАТ «Криворіжгаз» порушувало вимоги діючого законодавства у сфері газопостачання щодо припинення газопостачання Споживачу без доведення порушення з його боку.
  Оскільки наслідки вказаних дій були усунені в ході розгляду заяви, ПАТ «Криворіжгаз» було рекомендовано усунути причини виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, та умови що їм сприяють  20.12.2016

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ» НА 68,00 ТИС. ГРН ЗА ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ СТАНОВИЩЕМ
  Як показало розслідування, ПАТ «Криворіжгаз», без об’єктивних причин, припинило газопостачання побутовим споживачам, а у подальшому, висувало необґрунтовані вимоги щодо внесення змін у проектну та виконавчо – технічну документацію для відновлення газопостачання за їх адресами.
  Оскільки послуги з внесення змін в проектну та виконавчо – технічну документацію є платними, досліджені дії ПАТ «Криворіжгаз» могли призвести до зайвих витрат з боку побутових споживачів, а відтак до ущемлення їх інтересів.
  Такий порядок взаємовідносин суперечить законодавству у сфері газопостачання, а відтак, досліджені дії ПАТ «Криворіжгаз» кваліфіковано як зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.
  За результатами розгляду справи, ПАТ «Криворіжгаз» було зобов’язано припинити порушення конкуренційного законодавства та накладено штраф у розмірі 68 тис. грн.
  З текстом рішення можна ознайомитись на сайті територіального відділення.


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ припинило антиконкурентні дії Саксаганської сільської ради пятихатського району
  Як встановило Відділення, Саксаганська сільська рада затвердила та ввела в дію своїм рішенням різні тарифи на надання послуг водопостачання в межах однієї категорії споживачів, що суперечить вимогам нормативно-правових актів.
  Такими діями Саксаганською сільською радою створено умови суб’єкту господарювання для вчинення порушень конкуренційного законодавства.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення дії Саксаганської сільської ради визнано порушеннями конкуренційного законодавства та зобов’язано припинити зазначені порушення.
  Відповідач визнав та припинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФОВАНО КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВОМ «АПОСТОЛОВЕВОДОКАНАЛ» НА 20,00 ТИС.грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем НА РИНКУ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
  Як встановило Відділення, КП «Апостоловеводоканал» сформувало та застосовувало тарифи на послуги з повірки, опломбування при первинному встановленні, опломбування після держповірки або заміни засобів обліку холодної води, які не відповідали вимогам нормативно-правових актів та призвели до ущемлення інтересів споживачів.
  Так, до калькуляцій, розрахованих КП «Апостоловеводоканал», включені необґрунтовані статті витрат, а саме: враховані штучно завищені необґрунтовані норми часу та завищені нарахування на заробітну плату.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення дії КП «Апостоловеводоканал» визнані порушеннями конкуренційного законодавства, накладено штраф на загальну суму 20,00 тис. грн.
  Відповідач визнав та припинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції в ході розгляду справи.


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФОВАНО КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» на 68, 00 ТИС.ГРН. ЗА ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ (ДОМІНУЮЧИМ) СТАНОВИЩЕМ НА РИНКУ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ.
  Як встановило Відділення, комунальне підприємство «Дніпропетровські міські теплові мережі» здійснювало нарахування плати за послугу централізованого опалення у період з 25.11.2014 року по 28.12.2014 року без врахування показань будинкового засобу обліку теплової енергії, без доведення несправності даного засобу обліку теплової енергії, що не підлягає усуненню, споживачам – мешканцям будинку у м. Дніпро, що призвело до ущемлення інтересів споживачів.
  Так, розмір плати для Споживачів у цей період був більший на 2,4589 грн. за 1 м2 (13,6189 грн./м2 - 11,16 грн./м2), ніж для абонентів Підприємства - мешканців житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення дії комунального підприємства «Дніпропетровські міські теплові мережі» визнані порушеннями конкуренційного законодавства, накладено штраф на загальну суму 68,00 тис. грн.
  В ході розгляду справи Відповідач визнав та припинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку мешканцям будинку у м. Дніпро


  12.12.2016

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ДОВЕДЕНО ЗАКОННІСТЬ РІШЕННЯ ПРО НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ НА ТОВ КОМПАНІЯ «КАМА» (м.Київ)

  Вищий господарський суд України підтвердив правомірність застосування Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України штрафу в сумі 68 тис. грн. до ТОВ Компанія «КАМА» за поширення неточної інформації «Оцет», на етикетках продукції «Оцет столовий 9% 1л» в той час як дана продукція не є оцтом з харчової сировини.

  ТОВ Компанія «КАМА» виробляло та реалізовувало продукцію «Оцет столовий 9% 1л», до складу якої входила кислота оцтова харчова синтетична. Тобто, продукція не була оцтом з харчової сировини. Водночас, у назві даної продукції, було використано слово «Оцет», що, як встановлено територіальним відділенням, є неточною інформацією щодо назви цього товару та його споживчих властивостей. Такі дії ТОВ Компанія «КАМА» вводили в оману споживачів та могли вплинути на їх наміри щодо придбання продукції «Оцет столовий 9% 1л».

  11 жовтня цього року Вищий господарський суд України, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, не знайшов підстав для задоволення касаційної скарги ТОВ Компанія «КАМА» та залишив без змін рішення господарського суду Дніпропетровської області і постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду якими у задоволенні позову про визнання недійсним рішення Дніпропетровського тервідділення відмовлено.
  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО ТОВ «ВКФ «Електронтехсервіс ЛТД» та ТОВ «Сотін Груп» ЗАГАЛОМ НА 85,94 ТИС.ГРН. ЗА АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ, ЩО ПРИЗВЕЛИ ДО СПОТВОРЕННЯ ТОРГІВ.

  Як встановило Відділення, ТОВ «ВКФ «Електронтехсервіс ЛТД» та ТОВ «Сотін Груп» узгодили свої дії під час підготовки та участі у закупівлях за державні кошти шин та камер гумових нових (для автомобілів ШМД), які проводилися Комунальним закладом охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (м. Харків) у травні 2015 року.

  Узгоджена поведінка призвела до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою при проведенні торгів, внаслідок чого право на укладання договорів за результатами торгів одним із учасників отримано не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати цих торгів.

  За вчинення порушення ТОВ «ВКФ «Електронтехсервіс ЛТД» та ТОВ «Сотін Груп» оштрафовано загалом на 85,94 тисячі гривень, які відповідачі повинні сплатити до держбюджету.
  09.12.2016


  Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» на 68 тис. грн.
  Як показало розслідування, ПАТ «Дніпрогаз» надавало побутовим споживачам для відновлення газопостачання, самостійно розроблену Товариством форму заяви, яка передбачає, що споживач, повинен узгодити відновлення газопостачання з різними службами ПАТ «Дніпрогаз», в незалежності від причин припинення газопостачання.
  Таким чином, ПАТ «Дніпрогаз» встановило відмінний від визначеного законодавством порядок відновлення газопостачання побутовим споживачам.
  За результатами розгляду справи, оскільки ПАТ «Дніпрогаз» не доведено обставин, які б пом’якшували відповідальність, було накладено штраф у розмірі 68 тис. грн.
  З текстом рішення можна ознайомитись на сайті територіального відділення.  09.12.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФОВАНО ШИРОКІВСЬКЕ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО (КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОН) НА 8 ТИС. ГРН. ЗА ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ (ДОМІНУЮЧИМ) СТАНОВИЩЕМ
  встановило Відділення, Широківським ЖКП укладались зі споживачами категорії населення договори про надання послуг водопостачання з водовода Широківського житлово-комунального підприємства з населенням, які не відповідали вимогам нормативно-правових актів та могли призвести до ущемлення інтересів споживачів шляхом:
  - зменшення прав споживача щодо відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання послуг; зменшення розміру плати в разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; зменшення розміру плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання); внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги; звільнення від плати за послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт, тощо;
  - зменшення зобов’язань виконавця послуг щодо інформування споживача категорії населення про адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби; строків усунення аварій; відшкодування збитків, завданих майну та/або приміщенню споживача (членам його сім`ї); сплати споживачу неустойки (штрафу, пені) у разі ненадання послуг або надання послуг неналежної якості тощо;
  - зменшення відповідальності виконавця в частині виникнення ситуації неякісного надання послуг водопостачання;
  - не передбачення розділу «Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв’язання спорів»; «Форс-мажорні обставини»
  До того ж, Підприємство розширило свої права шляхом визначення права відключати подачу води споживачам, а саме: припиняти подачу питної води Споживачеві за систематичну не сплату послуг з питного водопостачання, Виконавець залишає за собою право відключати «Споживача» від центрального водопроводу.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення дії Широківського ЖКП визнані порушеннями конкуренційного законодавства, накладено штраф на загальну суму 8000 грн.
  Відповідач визнав та припинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції в ході розгляду справи.
  02.12.2016


  Дніпропетровське обласне територіальне відділення антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Титан плюс» та ТОВ «Буд-Бізнес» загалом на 136,0 тис.грн за антиконкуренті узгоджені дії, що привезли до спотворення торгів

  Як встановило Відділення, ТОВ «Титан плюс» та ТОВ «Буд-Бізнес» узгодили свої дії під час підготовки та участі у закупівлях за державні кошти (Капітальний ремонт будівлі Марганецької загальноосвітньої школи), які проводилися управлінням освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради у серпні 2015 року.
  Узгоджена поведінка призвела до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою при проведенні торгів, внаслідок чого право на укладання договорів за результатами торгів одним із учасників отримано не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати цих торгів.
  За вчинення порушення ТОВ «Титан плюс» та ТОВ «Буд-Бізнес» оштрафовано загалом на 136.0 тисячі гривень, які відповідачі повинні сплатити до держбюджету.  01.12.2016


  Дніпропетровське обласне територіальне відділення антимонопольного комітету україни рекомендує ПАТ "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО" усунути причин виникнення порушення законодавства про захист економічної конкуренції
  Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України встановлено, за результатами розгляду заяви, що ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» в особі Комісії при виконавчій дирекції ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» по розгляду спірних питань по актах про порушення ПКЕЕ не об’єктивно розглянула Акт про порушення.
  ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» рекомендовано вжити заходи, спрямовані на усунення причин виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють шляхом вжиття заходів спрямованих на об’єктивний розгляд Актів про порушення вищезазначеною Комісією при розгляді спірних питань по актах про порушення ПКЕЕ.  23.11.2016


  Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендовало ПАТ «Дніпропетровськгаз» дотримуватись вимог нормативно-правових актів.
  Як було встановлено у ході розгляду заяви, ПАТ «Дніпропетровськгаз» висувало до побутового споживача вимоги щодо обов’язкового встановлення за його адресою газового лічильника з термокомпенсатором.
  В той же час, побутові споживачі, під час реконструкції системи газопостачання, вправі обирати один із передбачених законодавством способів обчислення обсягів газу – шляхом встановлення лічильника газу з термокомпенсатором, або шляхом застосування Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі не приведення об’єму газу до стандартних умов.
  Такі дії ПАТ «Дніпропетровськгаз» могли ущемити інтереси побутового споживача, оскільки могли призвести до зайвих витрат з його боку, так як лічильники з термокомпенсатором значно дорожчі за інші моделі.
  Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, не завдали значних збитків суспільству, ПАТ «Дніпропетровськгаз» було рекомендовано припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення цих порушень та умов, що їм сприяють.  23.11.2016


  Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендовало ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ» НЕ обмежувати конкуренцію.
  Як було встановлено у ході розслідування, ПАТ «Криворіжгаз» користуючись виключним правом на погодження проектної документації, штучно затягувало строки погодження проектів систем газопостачання, які розроблені іншими суб’єктами господарювання, шляхом поступового надання зауважень, які підлягали виправленню, а не відразу вичерпного переліку, як передбачено Кодексом газорозподільних систем.
  Такі дії ПАТ «Криворіжгаз» могли призвести до обмеження конкурентоспроможності інших суб’єктів господарювання на ринку послуг проектування систем газопостачання без об’єктивно виправданих причин.
  ПАТ «Криворіжгаз» було рекомендовано припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення цих порушень та умов, що їм сприяють.  22.11.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФОВАНО КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «НАДІЯ» (ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОН) на 16620 грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
  Як встановило Відділення, КП «Надія» укладались зі споживачами категорії населення договори на надання послуг з централізованого постачання питної води, які не відповідали вимогам нормативно-правових актів та могли призвести до ущемлення інтересів споживачів шляхом:
  - зменшення прав споживача щодо отримання від Виконавця зменшення розміру плати в разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; звільнення від плати за послуги у разі їх ненадання та отримати компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт тощо;
  - зменшення зобов’язань виконавця послуг щодо інформування споживача категорії населення про адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби; строків усунення аварій; відшкодування збитків, завданих майну та/або приміщенню споживача (членам його сім`ї); сплати споживачу неустойки (штрафу, пені) у разі ненадання послуг або надання послуг неналежної якості тощо;
  - зменшення відповідальності виконавця в частині виникнення ситуації неякісного надання послуг водопостачання;
  - не передбачення розділу «Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв’язання спорів»;
  До того ж, Підприємство розширило свої права шляхом визначення права відключати подачу води споживачам, а саме: у разі несвоєчасної оплати за спожиту питну воду, а також використання її не за призначенням (порушення правил поливу), Виконавець залишає за собою право відключати «Споживача» від центрального водопроводу.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення дії КП «Надія» визнані порушеннями конкуренційного законодавства, накладено штраф на загальну суму 16620 грн.
  Відповідач визнав та припинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції в ході розгляду справи.  22.11.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ПРИПИНЕНІ ДІЇ ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», ЩО МІСТИЛИ ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ.
  Як показало розслідування, ПАТ «Криворіжгаз» відключило Споживача від системи газопостачання без причин передбачених законодавством у сфері газопостачання. В акті на відключення вказано, що було опломбувано загальний кран до двох будинків, у зв’язку із самостійним відключенням від системи газопостачання одним із споживачів.
  Відповідні дії Товариства містили ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки порушували інтереси побутового споживача.
  На виконання рекомендацій ПАТ «Криворіжгаз» відновило газопостачання до домоволодіння Споживача.  07.10.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРИАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗОБОВ’ЯЗАЛО ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ (ДНІПРОВСЬКОЇ) МІСЬКОЇ РАДИ ПРИПИНИТИ ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
  Як встановило Відділення, виконавчий комітет Дніпропетровської (Дніпровської) міської ради своїм рішенням визначив виконавцем послуг із збирання та перевезення побутових відходів на території всіх районів міста Дніпропетровська (Дніпро) товариство з додатковою відповідальністю «Дніпрокомунтранс» без проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, що суперечить вимогам законодавства у житлово-комунальній сфері.
  Рішенням адміністративної колегії територіального відділення виконавчий комітет Дніпропетровської (Дніпровської) міської ради зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами у відповідності до вимог чинного законодавства України.
  В ході розгляду справи Дніпропетровська (Дніпровська) міська рада повідомила про наміри припинити порушення конкуренційного законодавства.


  07.10.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ РЕКОМЕНДУВАЛО ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» ПРИПИНИТИ ДІЇ, ЯКІ МІСТЯТЬ ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА.

  Як виявлено Відділенням за результатами розгляду заяви ОСББ, ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» відмовляло в укладанні договору про постачання електричною енергією для освітлення сходових клітин.
  ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» рекомендовано вжити заходи, спрямовані на припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення порушень законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють шляхом дотримання вимог нормативно-правових актів та недопущення ущемлення інтересів споживачів.
  05.10.2016


  ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ОШТРАФУВАЛО НА 68 ТИСЯЧ ГРН. ЗА НЕДОБРОСОВІСНУ КОНКУРЕНЦІЮ ФОП БАБАЙ В.С.

  ФОП Бабай В.С. розміщував інформацію «Нацыянальныя беларускія традыцыі», «Традыцыі Беларусі» на упаковках масла солодковершкового селянського, яке виготовлено в Україні за ДСТУ 4399:2005, без використання сировини білоруського походження. У такій спосіб підприємець поширював неточні відомості про походження товару, що могло вводити споживачів в оману та надати ФОП Бабай В.С. переваги у конкуренції при реалізації масла солодковершкового селянського перед конкурентами. ФОП Бабай В.С. оштрафовано на 68 тисяч грн. та зобов’язано привести свою діяльність у відповідність до законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та припинити порушення у двомісячний термін
  Архів публікацій 2016 рік

  Архів публікацій 2015 рік

  Архів публікацій 2014 рік

  Архів публікацій 2013 рік

  АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
  АРХІВ НОВИН
  Погода
  Погода уКиєві
  Погода уДніпрі
  Погода уКривому Розі
  Погода уЗапоріжжі
  Погода вОдесі

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  вологість:

  тиск:

  вітер: